Konto Premium

Kosmiczne święta cały film

Konto Premium

Kosmiczne święta: Ratunek Ziemi

W filmie “Kosmiczne święta: Ratunek Ziemi” obcy istoty postanawiają ukraść grawitację Ziemi, co zagraża całemu światu. Jednak tylko duch obdarowywania podczas świąt Bożego Narodzenia oraz mały kosmita o imieniu X mają moc uratować naszą planetę.

Obsada aktorska w filmie „Kosmiczne święta”

Aktorzy:

  • Keythe Farley jako Święty Mikołaj
  • Dee Bradley Baker jako X
  • Kaliayh Rhambo jako Holly
  • Michelle Deco jako Noelle
  • Barbara Goodson jako Z

Gdzie obejrzeć cały film Kosmiczne święta online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkowników oraz umożliwia oglądanie treści w wysokiej jakości i bez reklam.

Ciekawe informacje o „Kosmiczne święta”

  • Produkcja rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, a zdjęcia rozpoczęły się w czerwcu. Zdjęcia trwały do przerwy świątecznej w 2019 roku, a postprodukcja odbyła się w pierwszej połowie 2020 roku, a ostateczne dostarczenie nastąpiło w sierpniu. Charles mówi, że produkcja jest przykładem tego, jak trudnym procesem jest animacja stop motion. “Wszystko jest tworzone od podstaw i animowane klatka po klatce.”
  • Na szczycie produkcji bracia Chiodo mieli jednocześnie pracujących 104 osoby. Pod koniec produkcji i postprodukcji zatrudnili prawie 300 osób. Artyści, rzemieślnicy, rzeźbiarze, budowniczowie i malarze scenografii, twórcy lalek i krawcy; nawet w normalnych czasach trudno byłoby zebrać tak duży zespół. Stephen powiedział: “Przeżywamy renesans animacji stop motion”. W tym samym czasie, gdy Chiodos tworzyli Alien Xmas, LAIKA (Missing Link) coś tworzyła, Henry Selick (Nightmare Before Christmas) coś tworzył, a Guillermo del Toro robił coś! Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, Edward odpowiada, że efekty cyfrowe przenikają naszą rozrywkę i że z powodu tej nasycenia “myślę, że w pewnym stopniu jest przesyt CG”. Edward mówi, że dzięki temu renesansowi “było więcej przeszkolonych osób i więcej możliwości nauki rzemiosła animacji stop motion”. W szczególności przypisuje braciom kurs animacji stop motion, który odbyli w SWSCA, jako szkolenie dla ludzi. “Pula talentów jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.” Stephen martwił się, że z wiekiem braci liczba animatorów animacji stop motion będzie się zmniejszać, ale mówi, że jest “nowe pokolenie animatorów, którzy są niezwykli”. Był “przytłoczony występami, które byli w stanie zapewnić”. Stephen uważa, że widzowie są przyciągani do animacji stop motion ze względu na fizyczność i tekstury nieożywionych przedmiotów, które ożywają i wyrażają emocje. “To dosłownie magia”.
  • Początkowo projekt powstał jako propozycja filmu fabularnego, kompletna z ilustracjami, fabułą i makietami. Pomimo że wielu ludzi podobała się historia, film nie mógł znaleźć finansowania. Stephen Chiodo wspomina, że mieli wszystkie te zasoby, projekty i ilustracje, “Więc zamieńmy to w książkę”.
  • Charles Chiodo zawsze był głównym artystą wśród trzech braci i zilustrował oryginalną książkę Alien Xmas. Ale podczas procesu projektowania produkcji Netflix Alien Xmas, Chiodos zebrał zespół bardzo kreatywnych ludzi do tego ogromnego przedsięwzięcia. Charles mówi, że był pod wrażeniem pracy, którą widział pochodzącą od najbardziej utalentowanych młodych osób w branży. Zamiast mikrozarządzania, Charles oddał inicjatywę artystom. “Patrzę na te rzeczy i mówię, cóż, nie mam się czym martwić tutaj”. Chiodo śmieje się i mówi, że praca z zespołem kreatywnych ludzi była przyjemnością.
  • Obcych nazywa się “Klepts”, co pochodzi od słowa ‘kleptomania’, czyli nieodpartej chęci kradzieży.

Podsumowanie

Film “Kosmiczne święta” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,3, na IMDb 6,2, a na TMDb 6,6. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten może podobać się niektórym widzom, ale niekoniecznie wszystkim.

Ze względu na gatunek filmu, czyli animację i tematykę świąteczną, można przypuszczać, że “Kosmiczne święta” może być atrakcyjne dla fanów tego rodzaju produkcji oraz dla osób lubiących filmy o tematyce bożonarodzeniowej. Może to być idealny wybór dla rodzin z dziećmi, które szukają rozrywki w okresie świąt.

Jednakże, dla widzów oczekujących głębszych treści lub bardziej ambitnej fabuły, “Kosmiczne święta” może okazać się zbyt prostym i przewidywalnym filmem. Osoby nieprzepadające za animacją lub nieinteresujące się tematyką świąteczną mogą również nie znaleźć w nim niczego interesującego.

Podsumowując, “Kosmiczne święta” może być dobrym wyborem dla fanów animacji i miłośników klimatu bożonarodzeniowego. Jednakże, dla widzów oczekujących czegoś więcej od filmu lub niezainteresowanych tymi tematami, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
wszystko-co-zyje
Wszystko, co żyje

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo