Konto Premium

Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal cały film

Konto Premium

Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal – Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w kwietniu, gdy kwitną wiśnie, a w całym Tokio, które świętuje największe całkowite zaćmienie Słońca w tym stuleciu, panuje świąteczny nastrój. Główna bohaterka, Usagi, oraz jej przyjaciółka Chibi-Usa, spotykają Pegaza – magicznego konia, który szuka czarodziejki zdolnej zdjąć z niego czar Złotego Kryształu. Okazuje się, że Pegaz jest strażnikiem Księżyca i potrzebuje pomocy w walce ze złem.

W międzyczasie do miasta przybywa tajemnicza trupa cyrkowa, która ma niecne plany. Ich celem jest rozsianie po Ziemi koszmarów w postaci Lemurów oraz zdobycie Legendarnego Srebrnego Kryształu. Pragną również przejąć kontrolę nad Księżycem i Ziemią, a ostatecznie zdominować cały wszechświat.

Usagi i jej przyjaciółki, znane jako Sailor Moon i Sailor Guardians, muszą stanąć do walki przeciwko trupie cyrkowej i jej złowrogim planom. Wraz z pomocą Pegaza oraz nowej członkini drużyny – Sailor Chibi Moon, bohaterki będą musiały odkryć swoje ukryte moce i zdolności, aby ocalić świat przed zagładą.

W trakcie filmu bohaterki będą musiały stawić czoła nie tylko fizycznym przeciwnościom, ale również wewnętrznym lękom i wątpliwościom. Tylko poprzez odwagę, determinację i wzajemne wsparcie będą miały szansę pokonać siły zła i przywrócić harmonię na Ziemi. Czy Sailor Moon i jej przyjaciółki zdołają powstrzymać trupę cyrkową i uratować świat przed zagładą? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w filmie Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal.

Obsada aktorska w filmie „Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal”

Aktorzy:

 • Kotono Mitsuishi jako Czarodziejka z Księżyca (Usagi Tsukino)
 • Shizuka Ito jako Czarodziejka z Wenus (Minako Aino)
 • Misato Fukuen jako Mała Czarodziejka z Księżyca (Usagi “Chibiusa” Tsukino)
 • Ami Koshimizu jako Czarodziejka z Jowisza (Makoto Kino)
 • Rina Satou jako Czarodziejka z Marsa (Rei Hino)
 • Hisako Kanemoto jako Czarodziejka z Merkurego (Ami Mizuno)
 • Junko Minagawa jako Czarodziejka z Urana (Haruka Tenoh)
 • Sayaka Ohara jako Czarodziejka z Neptuna (Michiru Kaioh)
 • Yukiyo Fujii jako Czarodziejka z Saturna (Hotaru Tomoe)

Gdzie obejrzeć cały film Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal”

 • W przeciwieństwie do swojego poprzednika Bishôjo senshi Sêrâ Mûn Crystal (2014), który zadebiutował na platformach streamingowych takich jak Hulu i Crunchyroll, oba filmy zadebiutują na Netflixie w czerwcu 2021 roku jako pierwotna dystrybucja w języku angielskim. Dodatkowo, około miesiąc po premierze Eternal, Netflix otrzyma również prawa do streamingu Crystal.
 • W przeciwieństwie do oryginalnego anime, Zewnętrzne Wojowniczki Morskie podejmują działania przeciwko Dead Moon Circus, co było częścią oryginalnej mangi. W oryginalnej wersji anime z lat 90. Zewnętrzne Wojowniczki Morskie nie pojawiły się podczas głównych odcinków tej serii. Zamiast tego, w oryginalnym anime, gdy Królowa Nehelenia powróciła na początku sezonu Stars w historii, która jest częściowo wypełniaczem, wtedy właśnie zaangażowały się Zewnętrzne Wojowniczki Morskie.
 • Ten film ma za zadanie dostosować serię Sailor Moon SuperS do dwóch filmów. Jest to kontynuacja Sailor Moon Crystal. Miał być wydany tuż po Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Japonii, ale ze względu na kwarantannę spowodowaną przez koronawirusa, letnie Igrzyska Olimpijskie zostały przesunięte na 2021 rok. Oba części zostały następnie wyemitowane w styczniu i lutym 2021 roku. Jest to również pierwsze pojawienie się Sailor Saturn w filmie, ponieważ była jedyną główną Wojowniczką Morską, która nie pojawiła się w żadnym filmie podczas oryginalnego anime.
 • Druga część filmu zakończyła się notatką “To Be Continued”. Okazało się, że jest to odniesienie do jego następcy Gekijoban Bishojo Senshi Sailor Moon Cosmos (2023), który będzie adaptacją ostatniej części mangi, znanej również jako Stars, która pierwotnie została zaadaptowana jako sezon Sailor Stars oryginalnego anime.
 • Jest to pierwszy film Sailor Moon wydany w ciągu 26 lat od Bishôjo senshi Sêrâ Mûn super S: Sêrâ 9 senshi shûketsu! Burakku dorîmu hôru no kiseki (1995), który był częścią oryginalnej emisji anime.

Podsumowanie

Film “Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,1, na IMDb 6,9, a na TMDb 7,8. Gatunkiem tego filmu jest fantasy, romans oraz anime.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że może się spodobać osobom zainteresowanym światem fantasy i animacji. Dla fanów serii “Sailor Moon” może to być szczególnie interesujące doświadczenie, ponieważ film jest oparty na popularnym anime. Osoby, które lubią historie romantyczne, również mogą znaleźć w nim coś dla siebie.

Jednakże, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z serią “Sailor Moon” lub nie są fanami animacji, film może być trudny do zrozumienia lub nieprzystępny. Ponadto, jeśli ktoś nie przepada za tematyką fantasy lub romansu, może nie znaleźć w nim odpowiednich elementów, które by go zainteresowały.

Podsumowując, film “Bishōjo Senshi Sailor Moon Eternal” może przyciągnąć uwagę fanów serii “Sailor Moon” oraz osób zainteresowanych fantasy i romansami w formie animacji. Jednak dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym uniwersum lub nie są fanami tego gatunku, może okazać się mniej atrakcyjny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo