Konto Premium

Batman: The Doom That Came to Gotham cały film

Konto Premium

Fabuła filmu Batman: The Doom That Came to Gotham

W latach dwudziestych XX wieku Gotham City staje w obliczu niebezpieczeństwa ze strony starożytnego, nadnaturalnego Zła. Miasto potrzebuje bohatera, który je obroni, a tym bohaterem jest Batman. W swojej walce przeciwko mrocznym siłom Człowiek Nietoperz nie jest jednak sam – wspierają go Zielona Strzała oraz James Gordon, lojalny komisarz policji.

Fabuła filmu skupia się na perypetiach Batmana w walce z przerażającymi i nieznanymi potworami, które zagrażają Gotham. Bohater musi stawić czoła swoim największym lękom i zmierzyć się z koszmarnymi istotami, które wydają się pochodzić prosto z opowieści H.P. Lovecrafta.

Film “Batman: The Doom That Came to Gotham” powstał na podstawie komiksu autorstwa Mike’a Mignoli, znanego przede wszystkim jako twórcy postaci Hellboya. Mignola wprowadza do historii Człowieka Nietoperza elementy horroru i tajemnicy, tworząc unikalne połączenie klasycznego superbohatera z atmosferą grozy i niesamowitości. Przez cały film widzowie będą śledzić nie tylko walkę Batmana z przeciwnikami, ale także jego wewnętrzne demony i trudności, z jakimi musi się zmierzyć, aby ocalić Gotham przed zagładą.

Obsada aktorska w filmie „Batman: The Doom That Came to Gotham”

Aktorzy:

  • David Giuntoli jako Kai Li Cain
  • Gideon Adlon jako Wyrocznia
  • Christopher Gorham jako Oliver Queen
  • David Dastmalchian jako Grendon
  • Jason Marsden jako Kirk Langstrom

Ciekawe informacje o „Batman: The Doom That Came to Gotham”

  • To będzie szóla rola Davida Dastmalchiana w komiksach DC. Jego poprzednie role obejmują Thomasa Schiffa w filmie Mroczny Rycerz, Dwighta w serialu Gotham, Abra Kadabrę w serialu Flash, Polka-Dot Mana w filmie Suicide Squad oraz podkładanie głosu pod Calendar Mana i Pingwina w filmie Batman: Długi Halloween.
  • Adaptacja graficznej powieści ilustrowanej napisanej przez Mike’a Mignolę z Richardem Pace’em, z ilustracjami Troya Mixeya i Dennisa Janke. Wydana w 2001 roku przez DC Comics.
  • Wielki zegar, na który patrzy Bruce po ataku na jego rodziców, pokazuje godzinę 10:47. Jest to powszechny fakt w mitologii Batmana, a dziadek zegarowy, który ukrywa wejście do Batjaskini, otwiera się, gdy wskazówki zegara są ustawione na 10:47.

Podsumowanie

Film “Batman: The Doom That Came to Gotham” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,8, natomiast na TMDb ocenę 6,6.

Ten film należy do gatunku animacji i horroru. Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że może on przypaść do gustu osobom, które lubią animowane filmy z elementami grozy.

Dla fanów Batmana i komiksowych adaptacji może to być interesujący film do obejrzenia. Jednak dla osób, które nie przepadają za animacjami lub nie są zainteresowane tematyką superbohaterów, ten film może nie być odpowiedni.

Podsumowując, “Batman: The Doom That Came to Gotham” jest filmem animowanym z elementami horroru, który może przyciągnąć uwagę fanów Batmana i komiksowych adaptacji. Jednak dla osób niezainteresowanych tymi tematami może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo