Konto Premium

Złodzieje rowerów cały film

Konto Premium

Ladri di biciclette (1948) – włoski dramat filmowy w reżyserii Vittorio De Sica, to jedno z najważniejszych dzieł neorealizmu włoskiego. W filmie opowiada się historię Antonia Ricciego (Lamberto Maggiorani), bezrobotnego mężczyzny, który wraz z rodziną mieszka w biednej części Rzymu. Aby zdobyć pracę, Antonio potrzebuje swojego roweru, który był zastawiony w lombardzie. Wreszcie, kiedy go wykupuje, zostaje okradziony przez złodzieja. Razem z synem Brunem (Enzo Staiola) Antonio wyrusza w poszukiwaniu swojego roweru, a ich dramatyczna wędrówka prowadzi ich przez całe Rzymu.

Film Ladri di biciclette, obok takich dzieł jak Rocco i jego bracia, Umberto D. czy Miracolo a Milano, uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł neorealizmu włoskiego. Jego siłą jest prostota i realizm, jakim przedstawiona została historia Antonia i jego rodziny, a także doskonałe zagrane role przez aktorów, w szczególności Lamberto Maggiorani i Enzo Staiola.

Jeśli szukasz emocjonującego dramatu, w którym widać zwykłych ludzi z ich codziennymi problemami i trudnościami, to cały film Ladri di biciclette jest dla Ciebie. Pokazuje on trudną sytuację ludzi w powojennej Italii i ich nieustanne zmagania z biedą i brakiem pracy. Dlatego też, ten film uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo