Konto Premium

Zieja cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Zieja”

W latach 70. XX wieku, major Służby Bezpieczeństwa postanawia “kupić” naiwnego księdza Zieję i przekształcić go w agenta, który zdyskredytuje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do podróży przez historię Polski w XX wieku: od wojny bolszewickiej w 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do współczesności. Okazuje się, że pozornie naiwny ksiądz Zieja jest w rzeczywistości sprytnym buntownikiem. Świat, w którym żył, był dla niego nie do przyjęcia. Był przed swoim czasem. Samotna podróż bez paszportu do Rzymu w latach 30. XX wieku przerodziła się w myśli o Unii Europejskiej. Wykonywanie katolickich obrzędów pogrzebowych kobiety, która popełniła samobójstwo (w latach 20. ubiegłego wieku), było protestem przeciwko zasadom kościoła. Głoszenie hasła “nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów” podczas II wojny światowej było sprzeciwem wobec patriotycznych mitologii i zapowiadało przyszłe postawy pacyfistyczne. Zieja stawia swoje życie i wolność na szali w imię wartości moralnych, etycznych i religijnych, w które wierzył. Film “Zieja” ma swoje korzenie w ruchu polskiego katolicyzmu, opartym na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji, a także szacunku i miłości do innych ludzi.

Obsada aktorska w filmie „Zieja”

Aktorzy:

  • Andrzej Seweryn jako Ksiądz Jan Zieja
  • Zbigniew Zamachowski jako Adam Grosicki
  • Mateusz Więcławek jako Ksiądz Jan Zieja
  • Sławomir Orzechowski jako Pułkownik
  • Sonia Bohosiewicz jako Krystyna Żelechowska
  • Marta Mazurek jako Kasia
  • Tadeusz Bradecki jako Prymas Stefan Wyszyński
  • Andrzej Mastalerz jako Biskup
  • Redbad Klynstra-Komarnicki jako Kapitan Szafrański

Gdzie obejrzeć cały film Zieja online

Film można obejrzeć na dwóch platformach: Canal + Premiery oraz TVP.

Canal + Premiery to płatny serwis VOD oferowany przez Canal+. Jest to platforma skierowana głównie do abonentów telewizji satelitarnej Canal+, którzy mają dostęp do kanałów Canal+ i Canal+ Film. Serwis oferuje szeroki wybór filmów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, w różnych gatunkach. Dodatkowo, Canal + Premiery często udostępnia filmy premierowe, które można obejrzeć jeszcze przed ich kinową premierą. Serwis ten cieszy się popularnością ze względu na wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz bogatą bibliotekę filmową.

TVP (Telewizja Polska) to ogólnopolska stacja telewizyjna, która również oferuje możliwość oglądania filmów. Jednak w przypadku TVP, filmy są emitowane na antenie telewizyjnej w określonych godzinach. TVP jest dostępne dla wszystkich użytkowników telewizji naziemnej oraz kablowej. Stacja ta oferuje różnorodne programy, w tym filmy fabularne, dokumentalne, seriale i wiele innych. TVP jest jednym z najpopularniejszych nadawców telewizyjnych w Polsce i posiada szerokie grono widzów.

Podsumowanie

Film “Zieja” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,1, na IMDb 5,8, a na TMDb 7,5. To oznacza, że opinie widzów są podzielone.

Film należy do gatunku biograficznego i dramatu, co sugeruje, że może zainteresować osoby lubiące filmy oparte na prawdziwych historiach oraz te, które lubią produkcje o głębokim przekazie emocjonalnym.

Dla fanów biografii i dramatów “Zieja” może być interesującym filmem do obejrzenia. Jednak dla osób preferujących akcję i dynamiczne fabuły może okazać się zbyt powolny i mało porywający.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem filmów biograficznych i dramatów, warto dać szansę “Zieji”. Jednak jeśli oczekujesz czegoś bardziej ekscytującego i pełnego akcji, ten film może Cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo