Konto Premium

Zawrót głowy cały film

Konto Premium

Zawrót głowy – film, którego nie można przegapić

Zawrót głowy to thriller romantyczny w reżyserii Alfreda Hitchcocka z 1958 roku. W rolach głównych występują James Stewart i Kim Novak. Film ten stał się jednym z najważniejszych dzieł Hitchcocka i do dziś jest ceniony przez krytyków i widzów.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w San Francisco, gdzie detektyw John 'Scottie’ Ferguson (James Stewart) zostaje wynajęty przez swojego przyjaciela do śledzenia jego żony Madeleine (Kim Novak), która ma problemy psychiczne. Gdy John ratuje kobietę przed samobójczym skokiem do zatoki, zaczyna być zafascynowany tajemniczą i piękną kobietą. Ich romans jednak nie trwa długo, ponieważ Madeleine ginie, a John zostaje głęboko oskarżony o jej śmierć.

Zawrót głowy – arcydzieło kina

Zawrót głowy to film, który zaskakuje widza w każdej minucie. Doskonale zrealizowany scenariusz, piękna sceneria San Francisco i niesamowite role Jamesa Stewarta i Kim Novak przyciągają uwagę widza od pierwszych minut filmu. Hitchcock mistrzowsko kreuje napięcie i wprowadza w życie swoją wizję, która do dziś inspiruje kolejne pokolenia twórców filmowych.

Jeśli nie widziałeś jeszcze tego filmu, warto go obejrzeć. Zawrót głowy to arcydzieło kina, którego nie można przegapić. Cały film jest dostępny na wielu platformach streamingowych, więc warto znaleźć chwilę i dać się porwać historii Johna i Madeleine.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo