Konto Premium

Zaułek koszmarów cały film

Konto Premium

Zaułek koszmarów – fabuła filmu

Stanton Carlisle, charyzmatyczny mężczyzna, który dotychczas miał pechowe życie, spotyka na swojej drodze niezwykłe małżeństwo: Zeenę, kobietę widzącą przyszłość, oraz jej męża, byłego telepatę, Pete’a. Stanton postanawia wykorzystać ich umiejętności do zmiany swojego losu.

Razem z lojalną i szlachetną Molly, Stanton zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit, aby się wzbogacić. Dzięki zdobytej wiedzy o przyszłości, szybko odnoszą sukcesy. Jednakże, gdy Stanton pod wpływem tajemniczej psychiatry zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata, sytuacja wymknie się spod kontroli.

Stanton posuwa się o krok za daleko i staje w obliczu niebezpieczeństwa. Czy uda mu się uniknąć konsekwencji swoich działań? Czy Zeena i Pete będą mu w stanie pomóc? Film “Zaułek koszmarów” to historia o żądzy władzy i konsekwencjach manipulacji, która przenosi widza w mroczny świat oszustw i intryg.

Obsada aktorska w filmie „Zaułek koszmarów”

Aktorzy:

 • Bradley Cooper jako Stanton Carlisle
 • Rooney Mara jako Molly Cahill
 • Cate Blanchett jako Dr Lilith Ritter
 • Richard Jenkins jako Ezra Grindle
 • Willem Dafoe jako Clem Hoatley
 • Toni Collette jako Zeena Krumbein
 • David Strathairn jako Pete Krumbein
 • Ron Perlman jako Bruno
 • Mary Steenburgen jako Pani Kimball

Gdzie obejrzeć cały film Zaułek koszmarów online

Film można obejrzeć na serwisach Canal +, Canal + Premiery, Player+ oraz Rakuten.

Canal + to francuski kanał telewizyjny, który oferuje różnorodne treści filmowe, sportowe i rozrywkowe. Serwis Canal + VOD umożliwia dostęp do szerokiej biblioteki filmów i seriali, w tym produkcji własnych. Można również oglądać transmisje na żywo z kanałów telewizyjnych Canal +.

Canal + Premiery to dodatkowy kanał telewizyjny dostępny w ramach pakietu Canal +. Skupia się głównie na premierowych filmach i produkcjach kinowych. Oferuje szeroki wybór najnowszych produkcji filmowych.

Player+ to polski serwis VOD, który umożliwia oglądanie filmów, seriali i programów telewizyjnych online. Posiada bogatą bibliotekę treści, w tym zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Player+ oferuje również możliwość oglądania kanałów telewizyjnych na żywo.

Rakuten to japońska platforma e-commerce, która posiada również usługę VOD. Rakuten TV (dawniej Wuaki.tv) umożliwia wynajem lub zakup filmów i seriali online. Serwis oferuje szeroki wybór treści w różnych językach i gatunkach.

Wszystkie wymienione serwisy VOD umożliwiają oglądanie filmów w wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Oferują różnorodne treści i dostęp do najnowszych produkcji filmowych.

Ciekawe informacje o „Zaułek koszmarów”

 • Kiedy Stan ukrywa się w wagonie pociągu z kurczakami, upada na plecy i jest ujęty jak Powieszony Człowiek z Tarota, który mu został odczytany.
 • Rooney Mara była w ciąży, gdy rozpoczęto zdjęcia do filmu i urodziła swoje dziecko podczas przerwy w produkcji spowodowanej pandemią COVID-19. Zauważyła, że harmonogram produkcji był korzystny, ponieważ jej wczesne sceny w filmie, w których występowała w skąpo ubranym stroju karnawałowym, były kręcone po przerwie.
 • Bradley Cooper twierdził, że wiele rekwizytów na stole w filmie to autentyczne przedmioty należące do reżysera Guillermo del Toro.
 • Podczas wywiadu z Terry Gross w styczniu 2022 roku w programie National Public Radio “Fresh Air”, Guillermo del Toro powiedział, że jednym z powodów, dla których od dawna interesował się tematem oszustów i fałszywych medium wykorzystujących ludzi podatnych na manipulację i żałobę (takich jak ci przedstawieni w tym filmie), było to, że w 1998 roku, gdy jego ojciec został porwany w Meksyku i przetrzymywany dla okupu, jego rodzina natychmiast padła ofiarą oszustów twierdzących, że są medium. del Toro wspominał: “jedno z pierwszych ostrzeżeń, które przyszło… od [negocjatora zakładników] – powiedział, uważaj na ‘medium’. Oni pojawią się bardzo wcześnie. I zaraz po tym, jak rozłączyłem się z telefonem, poszedłem do mojej matki, a tam siedziało dwóch ‘medium’, mówiących jej, że wiedzą i mogą nas poprowadzić do miejsca, gdzie jest mój ojciec, bo go czują. I to zrobiło niezatarte wrażenie. A ta okrucieństwo, które widziałem na własne oczy, jest również częścią ducha tego filmu.” Na pytanie Gross o to, co tak zwane “medium” powiedziały jego matce, del Toro odpowiedział: “oni byli tam bardzo szybko, bo wyrzuciłem ich. Ale to, co mówili, to że czuli mojego ojca, że próbuje się z nią skontaktować. I przemówienie było niemal identyczne jak to, które wypowiada Stan w filmie… pierwszą rzeczą, na którą się zawiesili było to, że on cię bardzo, bardzo kocha i próbuje się do ciebie dodzwonić i wie, że możesz go uratować. Używają tych samych chwytów. I to było dla mnie oczywiste. Ale moja matka przez chwilę żywiła nadzieję.”
 • [Styczeń 2022] Ezra Grindle płaci Stantonowi Carlisle’owi 10 000 dolarów za sesję, co wraz z inflacją równa się średnio 197 732 dolarom.

Podsumowanie

Film “Zaułek koszmarów” otrzymał oceny 6,7 na Filmwebie i 7 na TMDb. Jest to dramatyczny, kryminalny i trzymający w napięciu thriller.

Ten film może przypaść do gustu osobom, które lubią produkcje pełne emocji, zaskakujące zwroty akcji i nieoczywiste zakończenia. Dla fanów dramatów, którzy cenią sobie głębokie postacie i ich wewnętrzne konflikty, “Zaułek koszmarów” może być interesującym wyborem. Ponadto, dla miłośników kryminalnych historii, które skupiają się na zagadkach i tajemnicach, ten film może dostarczyć odpowiedniej dawki adrenaliny.

Jednakże, jeśli nie jesteś fanem filmów pełnych napięcia i nie przepadasz za nieprzewidywalnymi zakończeniami, “Zaułek koszmarów” może Cię rozczarować. Osoby oczekujące prostych fabuł i jednoznacznych rozwiązań mogą nie być zainteresowane tym filmem.

Podsumowując, “Zaułek koszmarów” to film dla osób poszukujących emocji, trzymających w napięciu historii oraz nieoczywistych zakończeń. Jednakże, dla tych, którzy preferują prostsze fabuły i jednoznaczne rozwiązania, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo