Konto Premium

Zabić drozda cały film

Konto Premium

„Zabić drozda” – klasyk literatury i filmu

„Zabić drozda” to klasyczna powieść autorstwa amerykańskiej pisarki Harper Lee, która doczekała się ekranizacji w 1962 roku w reżyserii Roberta Mulligana. Film ten do dziś pozostaje jednym z najważniejszych dzieł w historii kina, zdobywając trzy Oscary, w tym za najlepszy film.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. XX wieku w stanie Alabama. Historia pewnego procesu na tle rasistowskim widziana jest oczami siedmioletniej dziewczynki, Scout Finch. Młoda biała kobieta oskarża swojego czarnoskórego sąsiada o gwałt. Do obrony niewinnie oskarżonego staje szanowany adwokat Atticus Finch, ojciec dziewczynki.

W filmie Mulligana, podobnie jak w powieści Lee, przedstawiona jest problematyka rasizmu i nierówności społecznych w Ameryce, które w tamtych czasach były na porządku dziennym. Film prezentuje walkę o sprawiedliwość, pokazując, jak trudno jest walczyć z konwenansami społecznymi.

W rolę Atticusa Fincha wcielił się Gregory Peck, za którą to kreację otrzymał Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Film przesłał przesłanie o równości i poszanowaniu dla każdego człowieka i jest jednym z najważniejszych filmów w historii kina, której nie można przegapić.

Oglądając „Zabić drozda” cały film, widzowie doświadczą intensywnych emocji, wspaniałych aktorskich kreacji, a także zrozumieją, jak wiele zmieniło się w społeczeństwie amerykańskim od czasów przedstawionych w filmie.

Jeśli szukasz klasycznej historii, która nie straciła na swojej aktualności, zobacz „Zabić drozda” cały film. To film, który z pewnością zostanie z Tobą na długo i zostawi niezapomniane wrażenia.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo