Konto Premium

Wyszyński zemsta czy przebaczenie cały film

Konto Premium

Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

Rok 1944. Ksiądz Wyszyński zostaje mianowany kapelanem oddziału działającego na terenie Puszczy Kampinoskiej podczas wojny. Jednocześnie pełni on swoje obowiązki w powstańczym szpitalu, gdzie jest znany jako “Radwan II”. W trudnych czasach wojny, bohater staje przed pytaniem, jak wybaczać nieprzyjaciołom.

Podczas rewizji szpitala przez oddziały SS oraz podczas łapanek, Wyszyński musi stawić czoła próbie. Mimo to, dzielnie wspiera swoich towarzyszy i dodaje im nadziei. Widok płonącej Warszawy oraz spalone fragmenty książek przypominają o trwającym Powstaniu.

Transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu bohaterów. W tych trudnych chwilach siła ducha i wielkość serca ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje.

Film “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” opowiada historię człowieka, który musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie, jak miłować nieprzyjaciół w czasach wojny.

Obsada aktorska w filmie „Wyszyński zemsta czy przebaczenie”

Aktorzy:

  • Ksawery Szlenkier jako Ksiądz porucznik Stefan Wyszyński “Radwan III”
  • Małgorzata Kożuchowska jako Matka Elżbieta Rża Czacka
  • Agnieszka Kawiorska jako Łączniczka Zosia z KSM-Ż
  • Marcin Kwaśny jako Porucznik Zygmunt Sokołowski “Zetes”
  • Dominik Chmielewski jako Ksiądz Jerzy Baszkiewicz “Radwan II”
  • Adam Fidusiewicz jako Kapral podchorąży “Brzoza”
  • Ida Nowakowska jako Siostra Serafina
  • Wojciech Sukiennik jako Porucznik doktor Kazimierz Cebertowicz “Świerk”
  • Jan Marczewski jako Powstaniec Jasiek Wojciechowski

Gdzie obejrzeć cały film Wyszyński zemsta czy przebaczenie online

1. Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to serwis VOD oferujący najnowsze premiery filmowe, seriale oraz programy telewizyjne. Canal + Premiery jest dostępne dla abonentów platformy Canal +.

2. Amazon: Film można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video. Jest to popularny serwis VOD oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów oraz programów telewizyjnych. Amazon Prime Video jest dostępny na wielu urządzeniach i oferuje także oryginalne produkcje.

3. Play Now: Film można obejrzeć na platformie Play Now. Jest to serwis VOD oferowany przez operatora telekomunikacyjnego Play. Play Now umożliwia dostęp do różnorodnej biblioteki filmowej, serialowej oraz programów telewizyjnych.

4. Katoflix: Film można obejrzeć na platformie Katoflix. Jest to polski serwis VOD, który skupia się głównie na produkcjach niezależnych, artystycznych i kultowych filmach. Katoflix oferuje również filmy dokumentalne oraz krótkometrażowe.

5. Rakuten: Film można obejrzeć na platformie Rakuten TV. Jest to międzynarodowy serwis VOD oferujący szeroki wybór filmów, w tym najnowsze premiery kinowe, klasyki filmowe oraz produkcje niezależne. Rakuten TV umożliwia także zakup lub wypożyczenie filmów.

6. Chili: Film można obejrzeć na platformie Chili. Jest to serwis VOD oferujący różnorodne filmy, seriale oraz programy telewizyjne. Chili umożliwia zakup lub wypożyczenie filmów, a także oferuje opcję oglądania filmów w jakości 4K.

Podsumowanie

Film “Wyszyński zemsta czy przebaczenie” otrzymał mieszane oceny od użytkowników Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie film uzyskał ocenę 5,6, na IMDb 4,6, a na TMDb 5,1.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że jest to produkcja z gatunku biograficznego, dramatu i wojennego. Film może przypaść do gustu osobom zainteresowanym historią Polski oraz postaciami związanymi z Kościołem katolickim. Osoby lubiące filmy o silnych bohaterach, walkach o wartości i moralność również mogą znaleźć coś dla siebie.

Jednakże, ze względu na średnie oceny filmu, nie jest to produkcja dla każdego. Osoby oczekujące dynamicznej akcji i wartkiej fabuły mogą być rozczarowane. Ponadto, jeśli ktoś nie interesuje się tematyką religijną lub nie jest zainteresowany historią Polski, może nie znaleźć w tym filmie odpowiednich dla siebie elementów.

Podsumowując, “Wyszyński zemsta czy przebaczenie” to film dedykowany głównie fanom historii Polski i postaci związanych z Kościołem katolickim. Osoby poszukujące mocnych wartości moralnych i bohaterów mogą również docenić tę produkcję. Jednakże, ze względu na średnie oceny, nie jest to film dla każdego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo