Konto Premium

Wyspa Róży cały film

Konto Premium

Wyspa Róży – opis fabuły

Giorgio, utalentowany inżynier, znajduje się w punkcie zwrotnym swojego życia. Po stracie pracy, zerwaniu z ukochaną i zerwaniu więzi z rodzicami, postanawia stworzyć własną wyspę jako ucieczkę od sztywnych reguł społecznych panujących we Włoszech w latach 60. XX wieku.

Rozpoczyna realizację karkołomnego planu budowy wyspy pośrodku morza. Wspólnie z grupą buntowników i wyrzutków zakłada Republikę Wyspy Róży, ogłaszając niepodległość. Giorgio zostaje prezydentem nowego kraju.

Jednak ich wspólne wartości i wytrzymałość zostają wystawione na ciężką próbę, gdy włoski premier ogłasza utopijną wyspę Giorgia największym wrogiem Włoch. Grupa musi stawić czoła naporowi wojska i próbom podważenia ich niezależności.

W miarę jak walka o przetrwanie trwa, Giorgio odkrywa, że prawdziwą siłą Wyspy Róży jest nie tylko jej geograficzne położenie, ale przede wszystkim solidarność i determinacja jej mieszkańców. Film opowiada historię walki o wolność i niezależność oraz o sile jedności w obliczu przeciwności losu.

Obsada aktorska w filmie „Wyspa Róży”

Aktorzy:

 • Elio Germano jako Giorgio Rosa
 • Fabrizio Bentivoglio jako Franco Restivo
 • Tom Wlaschiha jako W.R. Neumann
 • Luca Zingaretti jako Giovanni Leone
 • François Cluzet jako Jean Baptiste Toma
 • Matilda De Angelis jako Gabriella
 • Leonardo Lidi jako Maurizio Orlandini
 • Violetta Zironi jako Franca
 • Riccardo Marzi jako Giacinto Piazza

Gdzie obejrzeć cały film Wyspa Róży online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych seriali i filmów, które zdobyły wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje na podstawie preferencji użytkownika oraz możliwość oglądania treści offline.

Ciekawe informacje o „Wyspa Róży”

 • Film jest oparty na prawdziwej historii inżyniera Giorgia Rosy i Republiki Wyspy Róży.
 • Gra, podczas której Giorgio zniszczył telewizor, jest w filmie nazywana meczem Rosja-Włochy. Prawdopodobnie odnoszą się do meczów ZSRR-Włochy w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 1964 roku, które ZSRR wygrało 3-1 w dwumeczu, lub bardziej prawdopodobnie do ich meczu na Mistrzostwach Świata w 1966 roku, który ZSRR wygrało 1-0.

Podsumowanie

Film “Wyspa Róży” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,5, natomiast na TMDb oceniono go na 7. Oznacza to, że opinie widzów są podzielone.

“Wyspa Róży” to komedia, która może przypaść do gustu pewnej grupie widzów. Jeśli lubisz lekkie, zabawne filmy, które nie wymagają zbyt dużego skupienia, ten film może być dla ciebie. Humor w nim jest prawdopodobnie łatwy i przystępny, co sprawia, że jest to idealna rozrywka dla tych, którzy chcą się pośmiać i zrelaksować.

Jednakże, jeśli preferujesz bardziej wymagające kino, które porusza głębsze tematy lub oczekujesz czegoś oryginalnego i innowacyjnego, “Wyspa Róży” może cię rozczarować. Film ten skierowany jest raczej do osób szukających lekkiej rozrywki bez większych ambicji artystycznych.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem komedii i lubisz spędzać czas na oglądaniu filmów wesołych i niezobowiązujących, “Wyspa Róży” może być dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednakże, jeśli oczekujesz czegoś więcej od kina i preferujesz bardziej ambitne produkcje, ten film może cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo