Konto Premium

Wściekły Byk cały film

Konto Premium

Cały film „Wściekły Byk” – historia jednego z najwybitniejszych bokserów w historii

„Wściekły Byk” to amerykański film biograficzny z 1980 roku, opowiadający historię życia jednego z najwybitniejszych bokserów w historii, Jake’a LaMotty. Film jest uznawany za jedno z największych dzieł w historii kinematografii, a jego reżyserem jest Martin Scorsese. W roli głównej występuje Robert De Niro, który wciela się w postać LaMotty.

Fabuła filmu „Wściekły Byk”

Historia LaMotty przedstawiona w filmie jest niezwykle dramatyczna. Młody bokser zyskuje sławę dzięki swojej niebywałej sile i agresywnemu charakterowi. Jego styl walki przynosi mu kolejne sukcesy, a kibice nazywają go „wściekłym bykiem z Bronksu”. Niestety, autodestrukcyjne skłonności i presja, jaką wywiera na nim otoczenie, doprowadzają go na skraj załamania psychicznego.

LaMotta popada w nałóg alkoholowy, a jego relacje z rodziną i przyjaciółmi ulegają degradacji. Mężczyzna zaczyna tracić kontrolę nad sobą, a jego nieobliczalne zachowanie staje się coraz bardziej niebezpieczne dla otoczenia.

Mimo iż „Wściekły Byk” to film biograficzny, to jego klimat jest bardzo mocno osadzony w realiach tamtego czasu i miejsca. Zdjęcia i scenografia oddają klimat lat 40. i 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Scorsese mistrzowsko wykorzystał do tego celu nowoczesne dla tamtych czasów techniki filmowe.

Odbiór filmu

„Wściekły Byk” okazał się wielkim sukcesem i otrzymał aż osiem nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz oraz aktorstwo pierwszoplanowe. Film zdobył dwie statuetki – dla De Niro w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy oraz za montaż dźwięku.

Film jest uznawany za jedno z największych dzieł w historii kina. Odnosił sukcesy zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Warto zwrócić uwagę na aktorstwo Roberta De Niro, który w tej roli zapisał się na stałe w historii kina.

Podsumowanie

„Wściekły Byk” to film, który zapadł na stałe w historii kina. Opowiada historię jednego z najwybitniejszych bokserów w historii i przedstawia jego dramatyczne życie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo