Konto Premium

Wonka cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Wonka”

Film “Wonka” oparty jest na niezwykłej postaci, która występuje w centrum powieści “Charlie i fabryka czekolady”. Opowiada on niesamowitą historię, jak największy wynalazca, magik i producent czekolady na świecie stał się ukochanym Willym Wonką, którego znamy dzisiaj.

Obsada aktorska w filmie „Wonka”

Aktorzy:

 • Timothée Chalamet jako Młody Willy Wonka
 • Calah Lane jako Slugworth
 • Matt Lucas jako Prodnose
 • Mathew Baynton jako Fickelgruber
 • Sally Hawkins jako Matka Willy’ego
 • Rowan Atkinson jako Ksiądz

Ciekawe informacje o „Wonka”

 • Tom Holland i Timothée Chalamet byli dwoma finalistami do roli Willy’ego Wonki, z czego Chalamet ostatecznie zdobył tę rolę.
 • Reżyser Paul King powiedział, że przytył “około 50 funtów” od całej czekolady, którą jadł na planie, i dodał: “To cud, że [Timothée Chalamet] pozostaje tak szczupły i przystojny”. King wyjaśnił: “Mieliśmy niesamowitą czekoladziarkę. Robiła niesamowite mikstury, a my je próbowaliśmy. Smakowały o wiele lepiej niż powinny, ponieważ oczywiście aktorzy są dobrzy w udawaniu rzeczy, ale cudem było to, że smakowały tak samo dobrze, jak wyglądały”.
 • Timothée Chalamet wielokrotnie zachorował podczas produkcji z powodu dużej ilości czekolady i cukierków, które musiał jeść.
 • Reżyser Paul King obsadził Timothée Chalameta na podstawie jego występu w projekcie szkolnym/teledysku rapowym Lil Timmy Tim: Statistics (Ms. Lawton) (2013).
 • Mówi się, że film jest oparty na książce Charlie i Wielka Szklana Winda, chociaż ten film będzie prequelem. Jednak ta książka była kontynuacją zaraz po oryginalnej Księżyce Charliego i Fabryce Czekolady, ale wyjaśniała historię pochodzenia Wonki spotykającej Oompa-Loompy jako część fabuły powieści.

Podsumowanie

Film “Wonka” otrzymał różnorodne oceny na stronie Filmweb. Niektórzy widzowie ocenili go bardzo wysoko, inni natomiast nie byli tak zachwyceni. Film ten należy do gatunków fantasy, komedii, musicalu oraz przygodowego.

Dla osób, które lubią filmy fantasy, “Wonka” może być interesującym wyborem. Może przyciągnąć również fanów komedii, którzy szukają czegoś lekkiego i zabawnego. Miłośnicy musicali mogą cieszyć się pięknymi piosenkami i choreografią. Natomiast dla fanów przygód film ten może być ciekawym doświadczeniem.

Jednakże, dla tych, którzy nie przepadają za filmami fantasy lub nie są zainteresowani komediami muzycznymi, “Wonka” może nie być najlepszym wyborem. Osoby oczekujące poważniejszej fabuły lub bardziej realistycznych filmów mogą być rozczarowane.

Podsumowując, “Wonka” to film, który może przypaść do gustu fanom fantasy, komedii muzycznych oraz przygód. Dla tych, którzy preferują inne gatunki filmowe lub oczekują czegoś bardziej poważnego, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo