Konto Premium

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia cały film

Konto Premium

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – cały film. Opis, fabuła i ciekawostki

Jeden z najważniejszych filmów w historii kina, „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, to epicka opowieść o walce dobra ze złem. Film oparty jest na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule i został wyreżyserowany przez Petera Jacksona. Zdobył aż 4 Oscary, w tym za najlepszy film, reżyserię i efekty specjalne. W artykule tym przedstawiamy opis filmu, fabułę oraz ciekawostki z nim związane.

Opis

„Drużyna Pierścienia” to pierwsza część trylogii „Władca Pierścieni”. Akcja filmu rozpoczyna się od momentu, gdy młody hobbit Frodo Baggins otrzymuje pierścień, który należał do Saurona, mrocznego Władcę Mordoru. Okazuje się, że jest to Jedyny Pierścień, narzędzie władzy absolutnej, które umożliwia Sauronowi rządzić Śródziemiem i zniewolić jego mieszkańców. Frodo wraz z grupą przyjaciół, w tym hobbitami Samem, Merrym i Pippinem, elfem Legolasem, krasnoludem Gimlim, człowiekiem Boromirem i czarodziejem Gandalfem, wyrusza w niebezpieczną podróż, by zniszczyć Pierścień w Szczelinach Zagłady.

Fabuła

Film opowiada o niezwykłej przygodzie, w której uczestniczą bohaterowie, walczący o przetrwanie swojego świata. Podróżują przez niebezpieczne krainy, pełne potworów i pułapek, a ich cel jest jednoznaczny – pokonać ciemną moc, by Śródziemie mogło pozostać wolne i niepodzielne.

Na drodze drużyny stają liczni wrogowie, w tym armie orków i Nazgul, czyli duchy, które Sauron wysyła, by zdobyć Pierścień. Bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko siłom zła, ale także własnym słabościom i pokusom, jakie niesie ze sobą Jedyny Pierścień.

Ciekawostki

  • Peter Jackson początkowo nie chciał reżyserować filmu, ale jego żona zmusiła go do obejrzenia pierwszej ekranizacji książki. Po seansie reżyser postanowił, że chce nakręcić własną wersję historii Tolkiena.
  • Do roli Frodo Bagginsa pierwotnie miał zostać wybrany aktor Jake Gyllenhaal, ale ostatecznie zdecydowano się na Elijah Wooda.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
uczniaki
Uczniaki

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo