Konto Premium

Wielka Ucieczka cały film

Konto Premium

„Wielka Ucieczka” – kultowy film wojenny

„Wielka Ucieczka” to kultowy film wojenny z 1963 roku, który przedstawia historię ucieczki z niemieckiego obozu jenieckiego podczas II wojny światowej. Reżyserem filmu był John Sturges, a w rolach głównych wystąpili Steve McQueen, James Garner, Charles Bronson i Richard Attenborough.

Fabuła filmu „Wielka Ucieczka”

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej w Niemczech. Dowództwo Luftwaffe postanawia zreorganizować system obozów jenieckich, przenosząc wszystkich oficerów z rozsianych po kraju oflagów do jednego, nowoczesnego i najlepiej strzeżonego. Nie wiedzą jednak, że w ten sposób zbierają prawie całą „organizację X” – stworzoną przez wziętych do niewoli pilotów RAF-u, którzy planowali ucieczkę i chcieli przeszkodzić w ten sposób wrogu.

Brytyjczycy posiadający specjalistów od kopania tuneli, fałszowania dokumentów i zaopatrzenia oraz krawców, postanawiają wyprowadzić około 200 uwięzionych oficerów. W filmie przedstawiony jest cały proces planowania ucieczki, w tym budowanie tuneli, ukrywanie materiałów, fałszowanie dokumentów oraz przemyt żywności i innych niezbędnych rzeczy.

Cały film „Wielka Ucieczka”

” Wielka Ucieczka” to film, który wciąż zachwyca widzów na całym świecie. Jeśli jesteś fanem kina wojennego, koniecznie musisz zobaczyć ten klasyczny film. Cały film „Wielka Ucieczka” jest dostępny w serwisach streamingowych i na płytach DVD. Warto przypomnieć sobie tę historię i podziwiać doskonałą grę aktorską Steve’a McQueena, który wcielił się w postać jednego z więźniów.

Podsumowanie

„Wielka Ucieczka” to film, który na stałe zapisał się w historii kina. Doskonała obsada, perfekcyjnie zrealizowane sceny akcji oraz napięcie, które towarzyszy widzom przez cały film, sprawiają, że jest to jedno z największych dzieł kina wojennego. Niezależnie od tego, czy widzieliście ten film wcześniej, czy dopiero teraz chcecie zobaczyć go po raz pierwszy, warto sięgnąć po „Wielką Ucieczkę” i poddać się jej magii.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo