Konto Premium

Whiplash cały film

Konto Premium

Whiplash – niezwykła historia młodego perkusisty

Whiplash to film dramatyczny z elementami muzyki, który ukazuje historię młodego perkusisty Andrewa Neimana (Miles Teller), który marzy o zostaniu jednym z najlepszych muzyków w kraju. Andrew uczy się w konserwatorium muzycznym na Manhattanie, gdzie dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej pod kierunkiem okrutnego nauczyciela Terence’a Fletchera (J.K. Simmons).

Historia filmu Whiplash

Whiplash został wyreżyserowany przez Damiena Chazelle’a, a jego premiera odbyła się w 2014 roku na festiwalu filmowym Sundance. Film otrzymał wiele pozytywnych recenzji od krytyków i widzów, co przyczyniło się do zdobycia pięciu nominacji do nagród Oscara, z czego trzy statuetki udało się zdobyć, w tym dla J.K. Simmonsa za najlepszą drugoplanową rolę męską.

Aktorzy i twórcy

W rolach głównych wystąpili Miles Teller i J.K. Simmons. Reżyserem filmu był Damien Chazelle, który odpowiadał także za scenariusz. Muzykę do filmu skomponował Justin Hurwitz, który później pracował także nad muzyką do innych filmów Chazelle’a, takich jak La La Land czy First Man.

Cały film Whiplash online

Jeśli chcesz obejrzeć Whiplash, możesz to zrobić za pośrednictwem platformy VOD. W ofercie wielu serwisów można znaleźć ten film w wersji do obejrzenia online. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z nielegalnych źródeł może narazić na nieprzyjemne konsekwencje prawne.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
uczniaki
Uczniaki

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo