Konto Premium

W Imię Ojca cały film

Konto Premium

W Imię Ojca: Poruszający film o walce o niesłusznie skazane życie

Wprowadzenie

„W Imię Ojca” to poruszający film w reżyserii Jima Sheridana, oparty na prawdziwej historii, którą opowiada Gerry Conlon. Film opowiada historię Conlona (Daniel Day-Lewis), który zostaje niesłusznie oskarżony o dokonanie zamachu bombowego w Guildford w Anglii, w którym zginęło pięć osób.

Fabuła

Film przedstawia historię Gerry’ego Conlona, który dorastał w Belfaście podczas trudnych czasów, w których miasto było podzielone na cztery strefy okupacyjne, a zamachy terrorystyczne były na porządku dziennym. Conlon był drobnym złodziejaszkiem, który często spędzał czas w barach. Po tym, jak popadł w konflikt z IRA, ojciec wysłał go do Anglii. Tam jednak Gerry zostaje aresztowany i oskarżony o dokonanie zamachu bombowego, w którym zginęło wiele osób. Conlon zostaje skazany na dożywocie, a wraz z nim również jego ojciec, Giuseppe (Pete Postlethwaite), którego uważano za zamachowca.

Gerry musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością brytyjskiego systemu prawno-karnego, który próbuje zmusić go do przyznania się do winy za coś, czego nie popełnił. W więzieniu poznaje prawniczkę, która wierzy w jego niewinność i zaczyna działać, by pomóc mu udowodnić swoją niewinność.

Obsada

Główne role w filmie „W Imię Ojca” zagrało kilku znakomitych aktorów, w tym Daniel Day-Lewis w roli Gerry’ego Conlona oraz Pete Postlethwaite jako jego ojciec. W obsadzie znaleźli się również Emma Thompson oraz John Lynch.

Cały film – gdzie obejrzeć?

Film „W Imię Ojca” można obejrzeć na platformach VOD, w tym na platformie Netflix. Warto zobaczyć ten poruszający film, który ukazuje walkę o sprawiedliwość i prawdziwe wartości, jakimi są rodzina i przyjaźń.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo