Konto Premium

Upiory wojny cały film

Konto Premium

Film “Ghosts of War” został wyreżyserowany przez Erica Bressa, który jest jedynym reżyserem tego filmu. Premiera filmu odbyła się 17 lipca 2020 roku. Oryginalny tytuł filmu to “Ghosts of War”. Film należy do gatunku horroru wojennego. Został wyprodukowany w USA. Scenariusz filmu również został napisany przez Erica Bressa. Czas trwania filmu wynosi 94 minuty.

Upiory wojny

Francja, końcówka II wojny światowej. Pięcioosobowy oddział amerykańskich żołnierzy otrzymuje zadanie zajęcia i utrzymania zamku, w którym mieściła się kwatera nazistowskiego dowództwa. Położony na urokliwej prowincji pałac w swoich wnętrzach skrywa przerażającą tajemnicę. Hitlerowcy w okrutny sposób zamordowali jego prawowitych właścicieli. Pałające żądzą zemsty dusze zmarłych czają się w mroku, by dopaść każdego, kto przekroczy progi posiadłości. Uwięzieni w zamku Amerykanie będą musieli stawić czoła siłom, którym nie straszny huk granatów i świst karabinowych kul…

Obsada aktorska w filmie „Upiory wojny”

Aktorzy:

 • Brenton Thwaites jako Chris
 • Theo Rossi jako Kirk
 • Kyle Gallner jako Tappert
 • Skylar Astin jako Eugene
 • Alan Ritchson jako Butchie
 • Billy Zane jako Dr Engel
 • Shaun Toub jako Pan Helwig
 • Matthew Reese jako Sierżant Elks
 • Shannon McKain jako Porucznik Morgan

Ciekawe informacje o „Upiory wojny”

 • To jest pierwszy film, który Eric Bress wyreżyserował od czasu Efektu motyla (2004).
 • Zespół wspomniał, jak wyzwolili Paryż, ale to francuska 2 Dywizja Pancerna zajęła miasto w sierpniu 1944 roku, a nie armia amerykańska.
 • Wspomniane przez Tapperta filmy, które mu się podobały jako dziecku, “Abbott i Costello spotykają Mumię” oraz “Byłem nastoletnim wilkołakiem”, zostały wydane w latach 50. To anachronizm jest celowym wskazówką.
 • Symulacja zrobiła wiele, aby wprowadzić ich w klimat popkultury lat 40. (i wcześniejszych), takich jak “twenty three skidoo”, “SNAFU” i nazywanie naprawy radia “Marconi”. Twenty three skidoo oznaczało uciekanie, SNAFU było akronimem dla “situation normal, all f–ed up”, a Marconi był geniuszem stojącym za oryginalnymi radioodbiornikami.
 • Mimo że akcja filmu rozgrywa się we Francji, większość zdjęć kręcono na miejscu w Bułgarii.

Podsumowanie

Film “Upiory wojny” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,4, na IMDb 5,6, a na TMDb 6,3. Te oceny sugerują, że film może być kontrowersyjny i podzielony wśród widzów.

Ze względu na gatunek filmu – horror wojenny – można przypuszczać, że ten film może przyciągnąć fanów obu tych gatunków. Osoby lubiące filmy grozy mogą być zainteresowane tym, jak elementy wojenne zostały połączone z napięciem i strachem. Z kolei miłośnicy filmów wojennych mogą być ciekawi, jak tematyka wojenna została przedstawiona w kontekście horroru.

Jednak dla osób, które nie lubią filmów grozy lub nie są zainteresowane tematyką wojenną, “Upiory wojny” może nie być odpowiednim wyborem. Film ten prawdopodobnie zawiera elementy przemocy i strachu, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych widzów.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem horrorów i filmów wojennych, “Upiory wojny” może być interesującym wyborem dla Ciebie. Jednak jeśli nie przepadasz za tymi gatunkami lub nie jesteś zainteresowany tematyką wojenną, lepiej poszukać innej produkcji, która bardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo