Konto Premium

Ucieczka na Srebrny Glob cały film

Konto Premium

Ucieczka na Srebrny Glob – opis fabuły

Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed “Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu.

“Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Film opowiada historię grupy astronautów, którzy zostają wysłani na odległą planetę w celu kolonizacji. Na nowym świecie odkrywają społeczność prymitywnych istot, które wydają się być ich przodkami. Astronauci próbują zbudować nowe życie, ale napotykają na liczne trudności i konflikty.

W międzyczasie, reżyser filmu Andrzej Żuławski przeżywał trudny okres osobisty. Był świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek, a praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii. W filmie można dostrzec odzwierciedlenie jego emocji i frustracji, które przenikają przez ekran.

Niestety, mimo ogromnego potencjału “Ucieczki na srebrny glob”, produkcję wstrzymano przez władze kinematografii PRL. Powody decyzji do dziś pozostają tajemnicą. Jednak film pozostał jako niezrealizowane marzenie polskiego kina i symbol niewykorzystanego potencjału artystycznego.

Dzięki dokumentowi Kuby Mikurdy możemy zagłębić się w kulisy powstawania filmu i poznać prywatne historie jego twórców. “Ucieczka na srebrny glob” nadal inspiruje filmowców z całego świata i budzi emocje zarówno u dawnych członków ekipy, jak i u widzów, którzy odkrywają ten niezwykły fragment historii polskiego kina.

Gdzie obejrzeć cały film Ucieczka na Srebrny Glob online

Netflix – jest to jedna z najpopularniejszych platform VOD na świecie. Oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Posiada również własne produkcje, takie jak “Stranger Things” czy “The Crown”. Netflix umożliwia oglądanie treści na różnych urządzeniach, w tym smartfonach, tabletach, telewizorach i komputerach.

TVP – Telewizja Polska (TVP) to polska stacja telewizyjna, która oferuje swoje treści zarówno w tradycyjnej telewizji, jak i na platformie VOD. TVP VOD to serwis, który umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, filmów i seriali emitowanych przez TVP. Serwis ten jest dostępny dla wszystkich użytkowników w Polsce.

MDAG – MDAG to skrót od Miejskie Domy Aktywności Gdynia. Jest to miejsce kulturalne w Gdyni, które organizuje różnorodne wydarzenia artystyczne, w tym pokazy filmowe. MDAG oferuje możliwość obejrzenia filmów w kinie na dużym ekranie. Jest to świetna opcja dla osób preferujących tradycyjne kino i chcących cieszyć się filmem w atmosferze kinowej.

Kino pod Baranami – Kino pod Baranami to jedno z najstarszych kin studyjnych w Polsce, znajdujące się w Krakowie. Kino specjalizuje się w prezentowaniu filmów artystycznych, niezależnych i klasycznych. Oferuje różnorodne repertuary, retrospektywy filmowe oraz festiwale. Kino pod Baranami jest popularne wśród miłośników kina i cieszy się dobrą opinią.

Moje Ekino – Moje Ekino to polska platforma VOD, która oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten umożliwia oglądanie treści online na różnych urządzeniach. Moje Ekino oferuje zarówno polskie produkcje, jak i zagraniczne filmy i seriale. Jest to popularny serwis w Polsce, szczególnie wśród osób poszukujących polskich treści filmowych.

Podsumowanie

Film “Ucieczka na Srebrny Glob” otrzymał pozytywne oceny zarówno na stronie Filmweb (7,5) jak i IMDb (7,5). Jest to film dokumentalny, który może zainteresować szerokie grono widzów.

Dla osób lubiących filmy dokumentalne, “Ucieczka na Srebrny Glob” może być fascynującym doświadczeniem. Film ten zapewnia wgląd w nieznane światy i przedstawia różnorodne perspektywy. Może przyciągnąć tych, którzy cenią sobie naukę i odkrywanie nowych rzeczy.

Film ten może również przemówić do osób zainteresowanych tematami związanymi z kosmosem i podróżami międzygwiezdnymi. Dzięki swojemu dokumentalnemu charakterowi, “Ucieczka na Srebrny Glob” może dostarczyć interesujących informacji na temat kosmosu i eksploracji.

Jednakże, dla osób oczekujących tradycyjnej fabuły i akcji, film ten może okazać się mniej satysfakcjonujący. Brak konkretnych informacji na temat fabuły sprawia, że nie jest to typowy film rozrywkowy.

Podsumowując, “Ucieczka na Srebrny Glob” to film dokumentalny, który może przyciągnąć osoby zainteresowane nauką, kosmosem i podróżami międzygwiezdnymi. Dla tych, którzy oczekują tradycyjnej fabuły i akcji, może nie być to jednak odpowiedni wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo