Konto Premium

Trzynastu cały film

Konto Premium

Trzynastu: Prawdziwa historia o uwięzionych chłopcach i ich walka o przetrwanie

Film “Trzynastu” opowiada prawdziwą historię dwunastu chłopców z tajlandzkiej drużyny piłkarskiej oraz ich trenera, którzy podczas wycieczki do jaskini Tham Luang zostają uwięzieni przez nagłe opady deszczu. Znajdują się oni w komorze we wnętrzu góry, która zostaje zalana wodą, tworząc labirynt tuneli.

Grupa staje przed ogromnym wyzwaniem, próbując znaleźć drogę na zewnątrz. Ich jedyną nadzieją jest zespół światowej klasy nurków, którzy podejmują się niebezpiecznej misji pokonania kilometrów nieznanych i pełnych pułapek korytarzy, aby dotrzeć do uwięzionych chłopców.

Jednak nawet po odnalezieniu drużyny piłkarskiej, sytuacja nie jest jeszcze rozwiązana. Bohaterowie muszą zmierzyć się z kolejnymi problemami i przeciwnościami losu, które stawiają ich na próbę. Czy uda im się przeżyć i powrócić do swoich rodzin?

“Trzynastu” to poruszający film oparty na prawdziwych wydarzeniach, który ukazuje siłę determinacji i współpracy w obliczu ekstremalnych warunków. Przez całą historię towarzyszymy bohaterom w ich trudnej podróży, pełnej niebezpieczeństw i emocji.

Obsada aktorska w filmie „Trzynastu”

Aktorzy:

 • Viggo Mortensen jako Richard Stanton
 • Colin Farrell jako John Volanthen
 • Joel Edgerton jako Harry Harris
 • Tom Bateman jako Chris Jewell
 • Paul Gleeson jako Jason Mallinson
 • Theerapat Sajakul jako Kapitan Arnot Sureewong
 • Thira Chutikul jako Dowdca Kiet
 • Popetorn Soonthornyanakij jako Dr Karn
 • Girati Sugiyama jako Lek

Gdzie obejrzeć cały film Trzynastu online

Amazon Prime Video to popularna platforma VOD, na której można obejrzeć film. Jest to część większego serwisu Amazon, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Amazon Prime Video jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i oferuje zarówno treści oryginalne, jak i licencjonowane.

Jedną z ciekawych cech Amazon Prime Video jest możliwość pobierania filmów i seriali, co pozwala na ich oglądanie offline. Serwis oferuje również funkcję X-Ray, która dostarcza dodatkowych informacji o aktorach, muzyce i scenach w trakcie oglądania.

Amazon Prime Video oferuje także opcję subskrypcji, która daje dostęp do dodatkowych korzyści, takich jak bezpłatna dostawa zamówień z Amazona, dostęp do darmowych e-booków czy bezpłatne gry w ramach usługi Twitch Prime.

Warto również wspomnieć, że Amazon Prime Video regularnie produkuje własne oryginalne treści, takie jak popularne seriale “The Marvelous Mrs. Maisel” czy “The Boys”. Platforma jest również znana z transmisji na żywo wydarzeń sportowych, takich jak mecze Premier League czy US Open.

Ciekawe informacje o „Trzynastu”

 • W konferencji prasowej trener (Ekapol Chanthawong) wyjaśnił, jak zdecydowali, kto powinien być pierwszy uratowany: “Myśleliśmy, że gdy wyjdziemy z jaskini, będziemy musieli pojechać rowerem do domu” – powiedział Ekapol, nie zdając sobie wtedy sprawy, że ich historia zdobyła globalne zainteresowanie mediów. “Więc osoby mieszkające najdalej miałyby pozwolenie na wyjście jako pierwsze … aby mogły wyjść i powiedzieć wszystkim, że byliśmy w środku, że jesteśmy w porządku.”
 • Z sugestii Viggo Mortensena Ron Howard dodał scenę podczas produkcji, w której chłopcy zostali sami w ciemności po tym, jak nurkowie ich odkryli.
 • Nurkowie Rick Stanton chwalił dokładność filmu, mówiąc, że jedna zmiana kinematograficzna polegała na tym, że woda w jaskini była mętna. Prawdziwi nurkowie mieli zerową widoczność, ale “To byłoby niemożliwe do pokazania, ponieważ widzowie by nic nie widzieli.”
 • Colin Farrell twierdził, że doświadczał częstych ataków paniki pod wodą i jest niechętny do kręcenia jakichkolwiek scen wodnych w przyszłości.
 • Viggo Mortensen zwrócił się do Rona Howarda z propozycją, aby on i Colin Farrell sami wykonali ujęcia podwodne, zamiast korzystać z dublerów; trenowali z Rickiem Stantonem i Johnem Volanthenem i nie chcieli zostawiać tego dublerom. Howard powiedział, że ułatwiło mu to montaż i opowiadanie historii.

Podsumowanie

Film “Trzynastu” otrzymał wysokie oceny na stronach Filmweb (7,5), IMDb (7,8) i TMDb (7,9). Jest to biograficzny dramat, który może przypaść do gustu różnym widzom.

Dzięki swojemu gatunkowi, film ten może zainteresować osoby lubiące historie oparte na faktach oraz biografie. Widzowie, którzy cenią sobie filmy o życiowych wyzwaniach, trudnościach i sukcesach bohaterów, będą mieli szansę docenić tę produkcję.

“Trzynastu” może również przyciągnąć uwagę miłośników dramatów, którzy lubią głębokie emocje i poruszające historie. Film ten może dotknąć tematów uniwersalnych dla ludzkiego doświadczenia, takich jak miłość, strata czy walka o marzenia.

Jednakże, dla osób preferujących lekkie i rozrywkowe kino, “Trzynastu” może okazać się zbyt poważnym i emocjonalnym filmem. Osoby oczekujące akcji i dynamicznych scen mogą być rozczarowane tym obrazem.

Podsumowując, “Trzynastu” to biograficzny dramat, który z pewnością przypadnie do gustu widzom lubiącym historie oparte na faktach oraz poruszające tematy. Jednakże, dla osób preferujących lżejsze kino rozrywkowe, ten film może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo