Konto Premium

Trzy piosenki dla Benazir cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Trzy piosenki dla Benazir” – niezwykła podróż przez historię Afganistanu

Elizabeth Mirzaei i Gulistan Mirzaei to reżyserzy, którzy postanowili opowiedzieć niezwykłą historię Afganistanu w swoim najnowszym filmie dokumentalnym. “Trzy piosenki dla Benazir”, znany również jako “Three Songs for Benazir”, to krótkometrażowy obraz, który już zdążył zrobić furorę na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Premiera tego niezwykłego dzieła miała miejsce 30 października 2021 roku, jednak jego przesłanie i wartość nadal są aktualne. Film przenosi nas w głąb historii Afganistanu, ukazując nam jego piękno, ale także trudności i wyzwania, z jakimi muszą się zmagać jego mieszkańcy.

“Trzy piosenki dla Benazir” to nie tylko dokument o kraju, ale również o ludziach, którzy w nim żyją. Reżyserzy skupiają się na losach młodej dziewczyny o imieniu Benazir, która marzy o karierze wokalistki. Jej historia staje się metaforą dla całego narodu afgańskiego, który pragnie wolności i możliwości wyrażenia siebie poprzez sztukę.

Film trwa zaledwie 22 minuty, ale w tym krótkim czasie udaje się przedstawić wiele istotnych tematów. Widzowie będą mieli okazję poznać historię Afganistanu, zrozumieć jego kulturę i tradycje, a także zobaczyć, jak zmienia się kraj w obliczu trudności politycznych i społecznych.

“Trzy piosenki dla Benazir” to nie tylko film dla miłośników dokumentów, ale również dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej poznać świat i zrozumieć inny punkt widzenia. Produkcja ta jest prawdziwym dziełem sztuki, które porusza serca i umysły widzów.

Premiera filmu już się odbyła, ale jego przesłanie nadal jest aktualne. “Trzy piosenki dla Benazir” to obraz, który warto zobaczyć i o którym warto rozmawiać.

Trzy piosenki dla Benazir: Miłość, wybory i ich konsekwencje

Shaista jest zakochany w Benazir i ta miłość jest dla niego nie do ukrycia. Jednakże, droga, którą musi obrać, aby zbudować życie z nią, ma głębokie konsekwencje.

Obsada aktorska w filmie „Trzy piosenki dla Benazir”

Aktorzy:

 • Elizabeth Mirzaei – reżyserka
 • Gulistan Mirzaei – reżyser
 • Elizabeth Mirzaei – operatorka
 • Omar Mullick – producent
 • Elizabeth Mirzaei – producentka
 • Gulistan Mirzaei – producent
 • Homayoun Noori – producent
 • Jamil Rezaei – producent
 • Christoph Wermke – montażysta

Gdzie obejrzeć cały film Trzy piosenki dla Benazir online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Platforma oferuje również funkcje personalizacji, takie jak rekomendacje na podstawie wcześniej oglądanych treści.

Ciekawe informacje o „Trzy piosenki dla Benazir”

 • Gulistan i Elizabeth założyli Mirzaei Films, aby być rodzimym oknem na dzisiejszy Afganistan, tworząc filmy, które są doceniane za swoją intymność, rzadki dostęp i sposób, w jaki kwestionują postrzeganie Afganistanu.
 • Film miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmów Dokumentalnych Full Frame w czerwcu 2021 roku, gdzie zdobył Nagrodę Jury dla Najlepszego Krótkiego Filmu i zakwalifikował się do Oscara.
 • W sierpniu 2021 roku film miał swoją europejską premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Odense, gdzie zdobył Nagrodę Soapbox.
 • W grudniu 2021 roku ogłoszono, że Netflix nabył prawa do dystrybucji filmu i ustalił datę premiery na 24 stycznia 2022 roku.
 • Zwycięzca 13 nagród, w tym Nagrody Cinema Eye Honors dla Wybitnego Krótkiego Filmu Dokumentalnego i Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Krótkometrażowych Filmów w Clermont-Ferrand.

Podsumowanie

Film “Trzy piosenki dla Benazir” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 5,3, na IMDb i TMDb – 6,3. Jest to film dokumentalny i krótkometrażowy.

Opisując ogólnie, ten film może się spodobać osobom zainteresowanym tematyką społeczną, polityczną lub kulturalną. Może przyciągnąć uwagę widzów, którzy lubią filmy o różnych kulturach i ich wpływie na społeczeństwo.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji czy wciągającej fabuły, ten film może być mniej interesujący. Ponadto, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematami społecznymi lub nie preferuje krótkometrażowych produkcji, może nie znaleźć w nim odpowiedniego dla siebie materiału.

Podsumowując, “Trzy piosenki dla Benazir” to film, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych tematyką społeczną i kulturalną, ale może nie spełnić oczekiwań widzów poszukujących bardziej dynamicznej akcji lub wciągającej fabuły.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

65
65
czysciec
Czyściec
cala-prawda
Cała prawda
sekretna-milosc
Sekretna miłość

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo