Konto Premium

Trzeci człowiek cały film

Konto Premium

Trzeci człowiek – klasyczny filmowy thriller z 1949 roku

Trzeci człowiek to jeden z najważniejszych klasycznych filmów, zrealizowany w 1949 roku w Wielkiej Brytanii. Film wyreżyserował Carol Reed, a w głównych rolach wystąpili: Joseph Cotten, Alida Valli oraz Orson Welles. Historia przedstawiona w filmie rozgrywa się w Wiedniu tuż po II wojnie światowej. Opowiada ona o amerykańskim pisarzu Holly Martins, który przyjeżdża do miasta, by odwiedzić swojego przyjaciela Harry’ego Lime’a. Po przyjeździe okazuje się jednak, że jego przyjaciel zginął w wypadku.

Akcja filmu skupia się na próbach Martina, by odkryć prawdę o śmierci Lime’a. W trakcie swojego śledztwa odkrywa on wiele tajemnic dotyczących swojego przyjaciela, a także spotyka innych mieszkańców Wiednia, którzy również byli związani z Lime’em. W końcu dochodzi do niesamowitej rozgrywki, której kulminacyjnym momentem jest pościg z udziałem policji, w którym Martin próbuje uciec przed trzecim człowiekiem, który również był związany ze sprawą.

Film Trzeci człowiek został wyróżniony wieloma nagrodami, w tym nagrodą BAFTA i nagrodą Akademii Filmowej. Zyskał również uznanie krytyków i widzów, stając się jednym z najważniejszych klasycznych filmów wszech czasów. Dzięki swojemu wciągającemu scenariuszowi i niesamowitej atmosferze, Trzeci człowiek z powodzeniem przetrwał próbę czasu i nadal jest popularnym filmem wśród miłośników kina.

Jeśli szukasz emocjonującego thrilleru z niesamowitą atmosferą i wciągającym scenariuszem, to Trzeci człowiek jest filmem dla Ciebie. Możesz obejrzeć cały film, korzystając z popularnych platform streamingowych. Film z pewnością zaoferuje wiele godzin wspaniałej rozrywki i pozostawi wiele niezapomnianych wrażeń.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo