Konto Premium

Trainspotting cały film

Konto Premium

Trainspotting – historia o życiu w cieniu narkotyków

Trainspotting – opis filmu

Trainspotting to brytyjski film z 1996 roku, który opowiada historię grupki przyjaciół z Edynburga, którzy próbują sobie radzić z uzależnieniem od narkotyków. Film przedstawia brutalnie realistyczne sceny narkotykowego świata, pokazując w jaki sposób wpływa on na życie ludzi. Głównym bohaterem jest Mark Renton, który jest uzależniony od heroiny. Próbuje on wyjść z nałogu, ale jego przyjaciele nie pozwalają mu na to. Film pokazuje, jak ciężko jest wyjść z nałogu i jak niebezpieczne może być życie w cieniu narkotyków.

Trainspotting – obsada i produkcja

Reżyserem filmu był Danny Boyle, a scenariusz napisał John Hodge na podstawie powieści Irvina Welsha. W filmie wystąpili m.in. Ewan McGregor jako Mark Renton, Jonny Lee Miller jako Sick Boy, Robert Carlyle jako Begbie oraz Kelly Macdonald jako Diane. Film był produkcją Channel Four Films oraz Noel Gay Motion Picture Company i Figment Films.

Trainspotting – ciekawostki i nagrody

Trainspotting to jeden z najbardziej znanych i kultowych filmów lat 90. Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publiczność. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym BAFTA, Saturna i Césara. Film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Trainspotting – cały film

Jeśli chcesz obejrzeć Trainspotting w całości, możesz to zrobić na różnych platformach streamingowych, takich jak np. Netflix czy HBO GO. Warto zobaczyć ten film, który jest jednym z klasyków kina niezależnego i porusza ważny temat uzależnień.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo