Konto Premium

Tesla cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Tesla”

Film “Tesla” opowiada historię słynnego wynalazcy serbsko-amerykańskiego pochodzenia, Nikoli Tesli. Reżyser Michael Almereyda przedstawia zarówno historyczną rolę Tesli jako wizjonera i twórcy wielu innowacyjnych rozwiązań, jak i wpływ, jaki wywarł na popkulturę.

W interpretacji Ethana Hawke’a, Tesla nie jest jedynie poważnym naukowcem. Almereyda łączy elementy wzniosłe z humorystycznymi, pokazując, że Tesla był nie tylko genialnym umysłem, ale także człowiekiem pełnym energii i kreatywności. Reżyser rezygnuje z zaawansowanych efektów specjalnych, korzystając z umowności i wykorzystując swoją twórczą energię.

Film “Tesla” jest hołdem dla tego wybitnego wynalazcy i ukazuje jego niezwykłe osiągnięcia oraz wpływ na świat nauki i technologii. Nikola Tesla byłby dumny z tego filmu, który oddaje hołd jego geniuszowi i niezwykłej postaci.

Obsada aktorska w filmie „Tesla”

Aktorzy:

 • Ethan Hawke jako Nikola Tesla
 • Kyle MacLachlan jako Thomas Edison
 • Eve Hewson jako Anne Morgan
 • Jim Gaffigan jako George Westinghouse
 • Josh Hamilton jako Robert Underwood Johnson
 • Lucy Walters jako Katherine Johnson
 • Rebecca Dayan jako Sarah Bernhardt
 • David Kallaway jako John Kruesi
 • Dan Bittner jako Fred Ott

Gdzie obejrzeć cały film Tesla online

Player+ to polski serwis VOD (Video on Demand), który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Można go obejrzeć na stronie internetowej player.pl oraz za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety.

Serwis Player+ jest dostępny dla abonentów platformy telewizyjnej nc+ oraz dla klientów sieci Plus. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość oglądania ulubionych produkcji zarówno na telewizorze, jak i na urządzeniach mobilnych.

Player+ oferuje bogatą bibliotekę filmową, w której znajdują się zarówno najnowsze hity kinowe, jak i klasyki filmowe. Serwis regularnie aktualizuje swoją ofertę, dodając nowe tytuły do swojej kolekcji.

Dodatkowo, Player+ umożliwia również oglądanie kanałów telewizyjnych na żywo, co daje użytkownikom możliwość śledzenia ulubionych programów w czasie rzeczywistym.

Serwis Player+ cieszy się popularnością wśród polskich widzów ze względu na swoje bogate portfolio treści oraz wygodne opcje oglądania na różnych urządzeniach.

Ciekawe informacje o „Tesla”

 • Planowano nakręcenie filmu na taśmie 35mm, ale ze względu na niski budżet i niektórych producentów, twórcy musieli sięgnąć po technologię cyfrową.
 • Ethan Hawke jest czwartym aktorem, który wcielił się w postać Nikoli Tesli w filmie fabularnym, po Davidzie Bowie w “Prestiżu” (2006), Nicholasie Hoult w “Wojnie prądów” (2017) i Petarze Bozovicu w “Sekrecie Nikoli Tesli” (1980).
 • To trzeci raz, kiedy Ethan Hawke i scenarzysta/reżyser Michael Almereyda współpracują ze sobą. Pozostałe dwa filmy to “Hamlet” (2000) i “Cymbeline”.
 • Pierwszy film, w którym Ethan Hawke i Josh Hamilton występują razem od czasu “Alive” (1993), oprócz epizodycznych ról w filmie Hawke’a z 2018 roku, “Blaze”.
 • Ethan Hawke i Kyle MacLachlan występują razem od czasu filmów “Rich in Love” (1992) i “Hamlet” (2000).

Podsumowanie

Film “Tesla” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 4,9, na IMDb 5,1, a na TMDb 5,9. Te oceny sugerują, że film może być kontrowersyjny i niekoniecznie przypadnie do gustu wszystkim widzom.

Jednakże, jako że nie znamy fabuły filmu, trudno jest dokładnie określić dla kogo może się on spodobać. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę gatunek filmu – biograficzny – można przypuszczać, że będzie on interesujący dla osób zainteresowanych historią i życiem znanych postaci. Osoby, które lubią filmy biograficzne i cenią sobie głębsze spojrzenie na życie i dokonania sławnych ludzi, mogą być zainteresowane tym filmem.

Z drugiej strony, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne i akcji pełne filmy, “Tesla” może okazać się zbyt powolny i mało porywający. Ponadto, jeśli oczekuje się konkretnego przedstawienia fabuły lub wydarzeń historycznych związanych z Teslą, to film może nie spełnić tych oczekiwań.

Podsumowując, film “Tesla” może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych biografiami sławnych postaci i historią. Jednakże, ze względu na różne oceny na różnych platformach, warto być świadomym, że film może być kontrowersyjny i niekoniecznie przypadnie do gustu wszystkim widzom.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo