Konto Premium

Taksówkarz cały film

Konto Premium

Taksówkarz – film Martina Scorsese

Taksówkarz to kultowy film z 1976 roku, którego reżyserem jest Martin Scorsese. Film zdobył 4 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film, a także Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku, gdzie Travis Bickle, weteran wojny w Wietnamie, pracuje jako taksówkarz na nocnej zmianie. Travis zmagając się z bezsennością oraz poczuciem alienacji, poznaje Betsy, pracowniczkę kampanii wyborczej, w którą się zakochuje. Jednocześnie, zauważa on uliczną prostytutkę Iris, którą stara się uwolnić od jej sutenera.

Travis z czasem zaczyna przejawiać cechy psychopatyczne i planuje zamach na polityka, którego Betsy popiera.

Odbiór filmu

Taksówkarz stał się jednym z klasyków kina amerykańskiego i jest uważany za jeden z najlepszych filmów w historii. Film zdobył uznanie krytyków za skuteczną kreację postaci przez Roberta De Niro, a także za osadzenie w realiach życia w Nowym Jorku lat 70. XX wieku.

Taksówkarz – cały film

Jeśli chcesz obejrzeć Taksówkarza w całości, możesz skorzystać z usług streamingowych takich jak np. Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video czy Chili. Wszystkie z wymienionych platform udostępniają film w ramach swojej biblioteki.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo