Konto Premium

Szpak cały film

Konto Premium

Film “The Starling” został wyreżyserowany jedynie przez Theodore’a Melfi. Jego premiera odbyła się 12 września 2021 roku. Film jest dramatem o czasie trwania 103 minut. Oryginalny tytuł filmu to “The Starling”. Został wyprodukowany w USA, a scenariusz został napisany przez Matta Harrisa.

Fabuła filmu “Szpak”

Lilly, po doświadczeniu straty, zaczyna zmagać się z trudnościami w swoim spokojnym domu, gdy obok niego gniazduje się napastliwy szpak. Ten zadziorny ptak dręczy i atakuje smutną Lilly. W trakcie swojej podróży mającej na celu pozbycie się szpaka, odkrywa ona na nowo swoją wolę do życia oraz zdolność do miłości.

Obsada aktorska w filmie „Szpak”

Aktorzy:

 • Melissa McCarthy jako Lilly Maynard
 • Chris O’Dowd jako Jack Maynard
 • Kevin Kline jako Dr Larry Fine
 • Timothy Olyphant jako Travis Delp
 • Veronica Falcn jako Rosario Alvarez
 • Elisabeth Röhm jako Nancy Rothwelder
 • Daveed Diggs jako Ben
 • Skyler Gisondo jako Dickie
 • Laura Harrier jako Sherri

Gdzie obejrzeć cały film Szpak online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Platforma oferuje również możliwość oglądania filmów i seriali w różnych językach oraz korzystania z funkcji personalizacji rekomendacji.

Ciekawe informacje o „Szpak”

 • Obsada filmu obejmuje jednego zdobywcę Oscara i jednego nominowanego do Oscara, odpowiednio Kevina Kline’a i Melissę McCarthy.
 • W filmie są dwie nawiązania do Trzech Stooges. Postać Kevina Kleina nosi imię Larry Fine. Skyler Gisondo zagrał młodego Moe w filmie Trzej Stooges z 2012 roku.
 • Kolory niebieski i złoty odgrywają ważną rolę w ukazywaniu wewnętrznych uczuć bohaterów. Na przykład: przez cały film Jack nosi kolory Snowballs (niebieski i biały) oraz pigułki, które gromadzi dla swojego samobójstwa (niebieski i biały). Kiedy zaczyna przechodzić przez proces żałoby, tak jak Lilly, jego kolory natychmiast zaczynają się zmieniać na złote/ziemiste odcienie, jakie nosi Lilly. W każdej scenie jest postać nosząca lub znajdująca się w pobliżu niebiesko-złotego przedmiotu (Dr. Larry nosi niebieską koszulę obok złotego szafki w swoim gabinecie operacyjnym). Szpaki są znane z tego, że są niebieskawymi ptakami z złotymi cętkami.
 • Skyler Gisondo i Timothy Olyphant wcześniej współpracowali w serialu Santa Clarita Diet (2017-2019).
 • W 2005 roku scenariusz znalazł się na pierwszej Czarnej Liście, liście najbardziej lubianych niezrealizowanych scenariuszy.

Podsumowanie

Film “Szpak” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,3, na IMDb również 6,3, a na TMDb – 7,1. Jest to dramat, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów. Jednakże, ze względu na ogólną charakterystykę filmu, może się on podobać osobom zainteresowanym głębokimi emocjami i refleksją nad życiem. Film ten może przemówić do tych, którzy lubią produkcje o złożonych postaciach i ich wewnętrznych konfliktach. Jednakże, dla osób szukających czegoś lżejszego i bardziej rozrywkowego, “Szpak” może być zbyt poważny i trudny do zrozumienia.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo