Konto Premium

Szczęki cały film

Konto Premium

Szczęki: kultowy horror, który poraził widzów na całym świecie

Jeden z największych klasyków kina grozy, film „Szczęki” to dzieło, które od lat budzi strach w sercach widzów na całym świecie. Reżyserem obrazu był Steven Spielberg, a w rolach głównych wystąpili m.in. Roy Scheider, Robert Shaw i Richard Dreyfuss. Film powstał na podstawie powieści Petera Benchleya, która zyskała ogromną popularność już po premierze.

Fabuła

Film opowiada historię niewielkiej osady na wyspie, gdzie dochodzi do serii ataków wielkiego białego rekina na kąpiących się w oceanie. Szeryf Brody (Roy Scheider) postanawia powstrzymać bestię, lecz zadanie to nie jest łatwe, bowiem zwierzę okazuje się być mądrzejsze i bardziej przebiegłe, niż się spodziewano.

Sukces filmu

Premiera „Szczęk” w 1975 roku okazała się ogromnym sukcesem, zarówno artystycznym, jak i finansowym. Film zarobił na całym świecie ponad 470 milionów dolarów, a krytycy chwalili go za innowacyjne podejście do gatunku horroru. Obraz zdobył trzy Oscary – za montaż, dźwięk i muzykę.

Cały film Szczęki

Dzięki popularności i kultowemu statusowi, film „Szczęki” jest dostępny na wielu platformach streamingowych w internecie. Dzięki temu można z łatwością obejrzeć cały film w zaciszu swojego domu i odkryć, dlaczego ten horror na zawsze zapadł w pamięć widzów na całym świecie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo