Konto Premium

Świnia cały film

Konto Premium

Świnia – Opis fabuły

Wiodący spokojne życie w lesie mężczyzna, żyje pod jednym dachem…ze świnią. Tworząc niezastąpiony duet, każdego dnia wspólnie tropią po okolicznych lasach wyjątkowo cenne trufle. Ich sielanka życia dobiega końca, gdy pewnego dnia na zamieszkiwany przez nich teren wkraczają lokalni gangsterzy. W brutalnej walce z intruzami ranny zostaje Rob, a jego ukochane zwierzę zostaje uprowadzone.

Do czego zdolny jest człowiek, by uratować swojego czworonożnego przyjaciela? Droga do ratunku świni prowadzi przez mroczne ulice Portland i skrzętnie skrywane przez lata tajemnice. Niektóre z nich rzucą nowe światło na zagadkową przeszłość naszego bohatera. Czy Rob odnajdzie ostatnią istotę, którą kocha i uratuje z rąk oprawców?

Obsada aktorska w filmie „Świnia”

Aktorzy:

 • Nicolas Cage jako Robin Feld
 • Alex Wolff jako Amir
 • Adam Arkin jako Darius
 • Nina Belforte jako Charlotte, kelnerka w restauracji
 • Dalene Young jako Jezebel
 • Gretchen Corbett jako Mac
 • Julia Bray jako Bree, ćpunka
 • Darius Pierce jako Edgar
 • Elijah Ungvary jako Scratch, ćpun

Ciekawe informacje o „Świnia”

 • Szef Finway i Rob spotkali się w restauracji Hestia, a nowa restauracja Finwaya nosi nazwę Eurydyka. Jest to odniesienie do wspólnej walki każdej postaci w filmie Pig. Mogą albo patrzeć wstecz i rozpaczać nad utraconymi pasjami, albo patrzeć w przyszłość i doświadczać terroru, że to wszystko może już na zawsze zniknąć. Pod koniec filmu Rob rozmyśla do Amira, że gdyby nigdy nie szukał swojej świni, wciąż żyłaby w jego umyśle. Wreszcie postać, która mu to odebrała, jest funkcjonalnie równoważna Hadesowi, który trzyma żonę jako więźnia w stanie nieśmiertelności.
 • Prawie godzinę zostało wycięte z filmu, ponieważ dystrybutorzy uznali go za zbyt długi.
 • Podczas pytania i odpowiedzi po projekcji reżyser Michael Sarnoski ujawnił, że świnka miała tylko trzy dni treningu i wielokrotnie ugryzła Nicolasa Cage’a. Po szczególnie bolesnym ukąszeniu Cage żartował: “Byłem podpalany, byłem w przewróconych samochodach, ale to sepsa po ugryzieniu świni mnie zabije”.
 • Według reżysera Michaela Sarnoskiego miał tylko 20 dni na zrealizowanie filmu, więc wszyscy aktorzy musieli od razu wszystko zrobić dobrze, ponieważ nie było budżetu na ponowne zdjęcia ani opóźnienia.
 • Rob spotyka się z szefem Finwayem w jego restauracji, która ma menu oparte na rozłożonych na czynniki pierwsze daniach. W tej scenie Rob dekonstruuje szefa Finwaya.

Podsumowanie

Film “Świnia” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,4, na IMDb 6,9, a na TMDb 6,7. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten może być subiektywnie odbierany przez widzów.

“Świnia” to dramat, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów. Osoby zainteresowane głębokimi emocjami i refleksyjnymi historiami mogą znaleźć w tym filmie coś dla siebie. Wartościujący kino artystyczne i poszukujący nowych doświadczeń kinowych mogą być zainteresowani tą produkcją.

Jednakże, dla osób preferujących dynamiczną akcję i lekkie rozrywki, “Świnia” może okazać się zbyt powolny i trudny do zrozumienia. Jeśli oczekujesz czegoś bardziej konkretnego i przystępnego, ten film może Cię rozczarować.

Podsumowując, “Świnia” to dramat o różnorodnych ocenach, który może przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych głębokimi emocjami i refleksyjnymi historiami. Jednakże, dla osób preferujących dynamiczną akcję i lekkie rozrywki, ten film może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo