Konto Premium

Stambuł bez smyczy cały film

Konto Premium

Stambuł bez smyczy: fascynujący dokumentalny portret miasta

Stambuł bez smyczy to niezwykły film dokumentalny, którego reżyserką jest Elizabeth Lo. Premiera tego fascynującego obrazu miała miejsce już 15 kwietnia 2020 roku. Oryginalny tytuł filmu brzmi ‘Stray’ i doskonale oddaje jego tematykę.

Produkcja filmowa pochodzi z USA, a jej twórcy postanowili przedstawić nam niezwykły portret Stambułu – jednego z najbardziej tętniących życiem miast na świecie. Jednak w przeciwieństwie do typowych dokumentów podróżniczych, Stambuł bez smyczy skupia się na zupełnie innej perspektywie.

W filmie towarzyszymy bezdomnym psom, które wędrują ulicami miasta, swobodnie poruszając się po jego zakamarkach. To właśnie one stają się głównymi bohaterami opowieści, a ich codzienne zmagania i relacje z mieszkańcami Stambułu ukazują nam zupełnie nowe spojrzenie na to miejsce.

Scenariusz filmu został napisany przez samą Elizabeth Lo, która postanowiła podjąć wyzwanie ukazania miasta oczami tych, którzy często są ignorowani lub traktowani jako wrogość. Czas trwania filmu wynosi 72 minuty, co pozwala nam na głębsze zanurzenie się w świat bezdomnych psów i ich relacji z otoczeniem.

Stambuł bez smyczy to nie tylko dokumentalny obraz miasta, ale również poruszająca opowieść o empatii, współczuciu i potrzebie zrozumienia innych istot. Film Elizabeth Lo jest niezwykle ważnym głosem w dzisiejszym świecie, który często zapomina o tych, którzy nie mają głosu.

Stambuł bez smyczy: Opowieść o bezdomnych psach i ich przyjaźni z młodymi Syryjczykami

Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, w której żyje ich bardzo wiele a przetrwanie każdego dnia wymaga walki. Choć trzeba przyznać, że ludzcy mieszkańcy stolicy Turcji są raczej sympatycznie nastawieni do bezpańskich zwierzaków. Poznajemy trzech bohaterów. Zaciekle broniący swojej niezależności Zeytin oprowadza nas po mieście nocą, opiekuńczy Nazar łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, zaś szczeniaczek Kartal znajduje schronienie w ramionach bezdomnego nastolatka wdychającego klej. Niestety, nie wszystkie historie będą miały szczęśliwe zakończenie. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem.

Obsada aktorska w filmie „Stambuł bez smyczy”

Aktorzy:

  • Elizabeth Lo – reżyserka
  • Elizabeth Lo – scenarzystka
  • Elizabeth Lo – operatorka
  • Ali Helnwein – kompozytor
  • Ina Fichman – producentka
  • Shane Boris – producent
  • Elizabeth Lo – producentka
  • Zeynep Aslanoba – producentka
  • Ceylan Carhoglu – producentka

Podsumowanie

Film “Stambuł bez smyczy” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,8, na IMDb 6,9, a na TMDb 6,4.

Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że film może przypaść do gustu osobom zainteresowanym tematyką dokumentalną. Osoby ceniące filmy tego gatunku mogą być zainteresowane obrazem, który zapewne przedstawia jakieś wydarzenia lub historię związane z miastem Stambuł.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji czy wciągającej fabuły, ten film może nie być odpowiedni. Ze względu na gatunek dokumentalny, “Stambuł bez smyczy” może być bardziej skierowany do widzów poszukujących informacji i wiedzy na temat danego miejsca niż rozrywki czysto rozrywkowej.

Podsumowując, jeśli interesujesz się dokumentalnymi filmami o historii i kulturze miasta Stambuł, “Stambuł bez smyczy” może być dla Ciebie. Jednakże, jeśli oczekujesz czegoś bardziej fabularnego lub akcji, ten film może Cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo