Konto Premium

Spirited Away: W krainie Bogów cały film

Konto Premium

Spirited Away: W krainie Bogów – cały film

Spirited Away: W krainie Bogów to japoński film animowany z 2001 roku. Został wyprodukowany przez Studio Ghibli i wyreżyserowany przez Hayao Miyazakiego. Film zdobył uznanie zarówno w Japonii, jak i za granicą, zwyciężając między innymi w kategorii najlepszego filmu animowanego na 75. ceremonii wręczenia Oscarów.

Fabuła filmu skupia się na losach dziewczynki o imieniu Chihiro. Wraz z rodzicami trafia do tajemniczej krainy, gdzie spotyka starożytne bóstwa i magiczne stworzenia. Niestety, rodzice dziewczynki zostają zamienieni w świnie przez złowrogą czarownicę Yubabę, a Chihiro musi podjąć walkę o ich ocalenie. W tym celu musi zdobyć pracę w łaźni dla bogów i przetrwać w tej magicznej krainie.

Film zachwyca przede wszystkim piękną animacją, jak również niebanalną fabułą. Spirited Away: W krainie Bogów porusza również ważne tematy, takie jak przyjaźń, miłość oraz odwaga. To doskonała propozycja dla fanów filmów animowanych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko lekkiej rozrywki.

Warto dodać, że Spirited Away: W krainie Bogów to pierwszy film animowany, który zdobył Złoty Niedźwiedź na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z pewnością warto poświęcić czas na obejrzenie tego arcydzieła japońskiej animacji.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

65
65
czysciec
Czyściec
cala-prawda
Cała prawda
sekretna-milosc
Sekretna miłość

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo