Konto Premium

Śmieszne strony cały film

Konto Premium

Śmieszne strony – opis fabuły

Robert, licealista i aspirujący rysownik, postanawia porzucić wygodę życia na przedmieściach i wyrusza w poszukiwaniu przygód. Zrywa ze szkołą i opuszcza dom, mając nadzieję znaleźć nauczyciela i przyjaciela w postaci Wallace’a, byłego rysownika komiksów o niskim poziomie artystycznym.

W trakcie swojej podróży Robert spotyka różnorodne postacie i wpada w szereg absurdalnych sytuacji. Wallace, jego nowy mentor, wprowadza go w świat szalonych komediowych przygód, które pomagają chłopakowi dojrzeć i odkryć swoje prawdziwe powołanie artystyczne.

Śmieszne strony to pokręcona komedia o dojrzewaniu, która ukazuje drogę młodego artysty w poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Przeplatając humor z momentami refleksji, film przedstawia niekonwencjonalną historię o odwadze, pasji i przyjaźni.

Obsada aktorska w filmie „Śmieszne strony”

Aktorzy:

 • Audrey Turner jako Robert
 • Matthew Maher jako Wallace
 • Miles Emanuel jako Miles
 • Maria Dizzia jako Lewis
 • Stephen Adly Guirgis jako Katano
 • Louise Lasser jako George

Ciekawe informacje o „Śmieszne strony”

 • Owen Kline specjalnie napisał rolę najlepszego przyjaciela Roberta, Milesa, z myślą o Milesie Emanuelu. Kline pierwszy raz spotkał Emanuela w wypożyczalni wideo, w której pracował. Emanuel miał wtedy 11 lat i wypożyczał kopię filmu Ingmara Bergmana “Godzina wilka” (1968).
 • Owen Kline wymienia “Pałac Greasera” (1972), “Heavy Traffic” (1973), “Lilith” (1964) i “Frownland” (2007) jako główne inspiracje filmowe dla jego pisania i reżyserii tego filmu.
 • Pomimo tego, że Daniel Zolghadri jest praworęczny, Owen Kline uczynił postać Roberta leworęczną i nalegał, aby Zolghadri rysował lewą ręką podczas kręcenia scen. Podczas zbliżeń, gdy nie było widać Zolghadriego, Kline, który jest leworęczny, rysował i tuszował jako model dłoni dla Roberta. Pod koniec zdjęć Zolghadri zaczął rysować lewą ręką nawet gdy kamery nie były włączone.
 • To debiut reżyserski Owena Kline’a.
 • Kiedy Owen Kline był dzieckiem, marzył o tym, żeby rysować komiksy do gazet. Daniel Zolghadri natomiast nie rysował i nie miał ambicji, żeby być jakimkolwiek artystą przed kręceniem tego filmu.

Podsumowanie

Film “Śmieszne strony” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 5,8, na IMDb 6,2, a na TMDb również 5,8. Te oceny sugerują, że film może być kontrowersyjny i niekoniecznie przypadnie do gustu każdemu widzowi.

Jako czarna komedia, “Śmieszne strony” może przyciągnąć uwagę osób, które lubią czarny humor i nie boją się kontrowersji. Film ten może być odpowiedni dla tych, którzy cenią sobie nietypowe podejście do tematów społecznych i są otwarci na nowe doświadczenia filmowe.

Jednakże, dla osób o wrażliwym poczuciu humoru lub które preferują bardziej konwencjonalne komedie, “Śmieszne strony” może okazać się zbyt kontrowersyjny i nieodpowiedni. Osoby oczekujące lekkiego i przyjemnego rozrywki mogą być rozczarowane tym filmem.

Podsumowując, “Śmieszne strony” to film czarna komedia, który może przyciągnąć uwagę osób lubiących kontrowersyjny humor i nietypowe podejście do tematów społecznych. Jednakże, dla osób o wrażliwym poczuciu humoru lub które preferują bardziej konwencjonalne komedie, ten film może nie być odpowiedni.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo