Konto Premium

Siostrzeństwo świętej sauny cały film

Konto Premium

Siostrzeństwo świętej sauny: Intymny rytuał oczyszczania i wspólnoty

W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia. Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu. Namacalne i uniwersalne opowieści pokazują uniwersalizm, wspólnotowość oraz podkreślają rolę kolektywnego myślenia w radzeniu sobie z problemami. “Siostrzeństwo świętej sauny” przepełnia autentyczne piękno, które nie płynie z posiadania idealnego ciała, ale humoru, mądrości i samoświadomości. Film kręcony przez 8 lat jest również portretem estońskiej dymnej sauny wpisanej na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest wynikiem twórczej współpracy islandzkiego kompozytora Eðvarð Egilssona i eksperymentalnego folkowego trio EETER.

Obsada aktorska w filmie „Siostrzeństwo świętej sauny”

Aktorzy:

  • Anna Hints – reżyserka
  • Anna Hints – scenarzystka
  • Ants Tammik – operator
  • Eeter – kompozytorzy
  • Edvard Egilsson – kompozytor
  • Hlín Jhannesdttir – producentka
  • Juliette Cazanave – producentka
  • Marianne Ostrat – producentka
  • Tushar Prakash – montażysta

Ciekawe informacje o „Siostrzeństwo świętej sauny”

  • Oficjalne zgłoszenie Estonii do kategorii “Najlepszy Film Międzynarodowy” na 96. ceremonii wręczenia Oscarów w 2024 roku.

Podsumowanie

Film “Siostrzeństwo świętej sauny” otrzymał pozytywne oceny zarówno na Filmwebie (7,3), IMDb (7,9) jak i TMDb (8,3). Jest to dokumentalny film, który może przypaść do gustu różnym grupom widzów.

Dla osób zainteresowanych tematyką społeczną i kulturową, “Siostrzeństwo świętej sauny” może być fascynującym obrazem. Film może zainteresować również tych, którzy lubią poznać różne tradycje i zwyczaje z różnych części świata.

Dla fanów dokumentalnych produkcji, które skupiają się na ludzkich historiach i emocjach, ten film może być inspirujący i poruszający. Przedstawiając nieznane nam wcześniej aspekty życia ludzi, “Siostrzeństwo świętej sauny” może dostarczyć ciekawych spostrzeżeń i perspektyw.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, ten film może okazać się mniej interesujący. Ponadto, jeśli ktoś preferuje filmy o konkretnych tematach lub gatunkach, bez większego zainteresowania kulturą i społeczeństwem, “Siostrzeństwo świętej sauny” może nie spełnić ich oczekiwań.

Podsumowując, “Siostrzeństwo świętej sauny” to dokumentalny film, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych różnorodnością kulturową i społeczną. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej konkretną fabułę lub dynamiczną akcję, może nie być to idealny wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo