Konto Premium

Siódma pieczęć cały film

Konto Premium

Siodma pieczęć – klasyk kina szwedzkiego

Jeden z najważniejszych filmów Ingmara Bergmana, „Siodma pieczęć” to prawdziwy klasyk kina szwedzkiego. Film został wyprodukowany w 1957 roku i od razu zyskał uznanie krytyków i publiczności. Dziś jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina.

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Szwecji, gdzie rycerz Antonius Block wraz z giermkiem Juönsem powraca z wyprawy krzyżowej. Mężczyźni stają przed szeregiem pytań związanych z wiarą i sensem życia. W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania rycerz podejmuje grę w szachy z samą Śmiercią. Stawką jest jego życie i możliwość dalszego poszukiwania sensu egzystencji.

Kino szwedzkie a Bergman

„Siodma pieczęć” to film, który odzwierciedla wiele cech charakterystycznych dla kina szwedzkiego i dla stylu Bergmana. W filmie Bergman porusza wiele trudnych tematów, takich jak religia, śmierć i sens życia. Poza tym film charakteryzuje się specyficzną dla Bergmana stylistyką, w której ważną rolę odgrywa światło i cienie.

Cały film

Jeśli chcesz zobaczyć „Siodmą pieczęć” w całości, możesz skorzystać z usług dostępnych na platformach streamingowych lub wypożyczyć film w wersji DVD lub Blu-ray. To wspaniała okazja do obejrzenia jednego z najważniejszych filmów w historii kina szwedzkiego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo