Konto Premium

Simona cały film

Konto Premium

Simona – fascynujący dokumentalny portret artystki

Natalia Koryncka-Gruz, utalentowana reżyserka z Polski, zaprezentowała światu swoje najnowsze dzieło – film dokumentalny o niezwykłej artystce o imieniu Simona. Premiera tego wyjątkowego filmu odbyła się już 31 maja 2022 roku, jednak jego wpływ na widzów wciąż jest niezmienny.

Simona to niezwykła postać, której życie i twórczość zostały uwiecznione na ekranie przez Natalię Koryncką-Gruz. Film ten, trwający 91 minut, przenosi nas w fascynujący świat tej artystki, ukazując jej pasję, determinację i niezwykłe talenty.

Jako reżyserka i scenarzystka filmu, Natalia Koryncka-Gruz doskonale oddaje esencję Simony, przedstawiając jej historię w sposób poruszający i inspirujący. To prawdziwe arcydzieło dokumentalne, które pozwala nam poznać tajemnice i wyzwania, z jakimi musiała się zmierzyć Simona w swoim życiu.

Produkcja filmu odbyła się w Polsce, co dodaje mu jeszcze większej autentyczności. Widzowie mają okazję zanurzyć się w kulturze i atmosferze tego kraju, odkrywając jednocześnie niezwykłe dzieło sztuki, jakim jest twórczość Simony.

Simona to film, który z pewnością zostawi trwały ślad w sercach widzów. Jego premiera w 2022 roku była wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę zarówno krytyków, jak i miłośników sztuki. Teraz, po latach od premiery, nadal jest on obiektem zainteresowania i dyskusji.

Jeśli jesteś fanem filmów dokumentalnych i sztuki, Simona to produkcja, której nie możesz przegapić. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie, które przeniesie Cię w świat pełen pasji, talentu i inspiracji.

Simona – życie i działalność legendarnej badaczki Puszczy Białowieskiej

Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.?

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć.

Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

Obsada aktorska w filmie „Simona”

Aktorzy:

  • Natalia Koryncka-Gruz – reżyserka
  • Natalia Koryncka-Gruz – scenarzystka
  • Krystian Matysek – operator
  • Aleksander Gruz – kompozytor
  • Natalia Koryncka-Gruz – producentka
  • Konrad Wrblewski – producent
  • Marceli Majer – montażysta
  • Simona Kossak – materiały archiwalne

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo