Konto Premium

Shorta cały film

Konto Premium

Shorta – Opis fabuły

Fikcyjne getto pod Kopenhagą staje się areną niebezpiecznych wydarzeń, które zagrażają życiu 19-letniego Taliba Ben Hassi. Po zatrzymaniu chłopaka przez policję, nieznane są dokładne okoliczności tego incydentu. Funkcjonariusze Jens i Mike, którzy patrolują getto Svalegården, nagle otrzymują wiadomość o śmierci Taliba. Informacja ta szybko rozprzestrzenia się po mieście, wywołując zamieszki.

Wściekli i żądni zemsty młodzi mieszkańcy getta pragną dopaść policjantów, niezależnie od tego, czy są oni odpowiedzialni za śmierć Taliba czy nie. Nagle Jens i Mike, którzy nie mają nic wspólnego z tą sprawą, muszą podjąć desperackie działania, aby przeżyć. W obliczu wzrastającego chaosu i przemocy, funkcjonariusze będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwu i znaleźć sposób na uniknięcie gniewu i zemsty młodych ludzi z getta.

Obsada aktorska w filmie „Shorta”

Aktorzy:

 • Jacob Lohmann jako Mike Andersen
 • Simon Sears jako Jens Høyer
 • Tarek Zayat jako Amos Al-Shami
 • Dulfi Al-Jabouri jako Sami
 • Issa Khattab jako Iza
 • Abdelmalik Dhaflaoui jako Danijel
 • Özlem Saglanmak jako Abia
 • Lara Aksoy jako Amira
 • Arian Kashef jako Osman

Gdzie obejrzeć cały film Shorta online

Film można obejrzeć na platformie VOD Canal+. Canal+ to francuski kanał telewizyjny, który oferuje również usługę streamingową. Jest to jeden z najbardziej popularnych serwisów VOD we Francji. Canal+ oferuje szeroki wybór filmów, seriali, programów sportowych i innych treści rozrywkowych. Serwis ten jest znany z wysokiej jakości produkcji oraz ekskluzywnych treści, które są dostępne tylko dla abonentów Canal+. Dodatkowo, Canal+ często współpracuje z renomowanymi twórcami i producentami filmowymi, co sprawia, że ich oferta jest atrakcyjna dla miłośników kina.

Ciekawe informacje o „Shorta”

 • Tytuł roboczy scenariusza to “Panser” (duńskie słowo oznaczające “pancerz”, które jest również slangiem dla “policjanta”), dopóki reżyser Anders Ølholm nie zmienił go na “Shorta” – arabskie słowo oznaczające “policję”.
 • W scenie, w której Mike spotyka Izę na parkingu, można zobaczyć mural przedstawiający spadającego mężczyznę wraz z napisem “jusqu’ici tout va bien” (“do tej pory wszystko dobrze”). Jest to hołd dla francuskiego filmu La Haine w reżyserii Mathieu Kassovitza.
 • Simon Sears i Jacob Lohmann, którzy grają dwóch policjantów, przeszli intensywny obóz szkoleniowy z doradcą technicznym Dennisem Petersenem przed rozpoczęciem zdjęć.
 • Słyszany w ostatnich momentach filmu radiowy komunikat policyjny to rozmowa między reżyserem Andersem Ølholmem a prawdziwym policjantem Dennisem Petersenem, który pełnił funkcję doradcy technicznego.
 • Getto, w którym rozgrywa się akcja filmu, Svalegården, jest fikcyjne.

Podsumowanie

Film “Shorta” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,3, na IMDb 6,5, a na TMDb 6,4. Te oceny sugerują, że film może być interesujący dla fanów thrillerów i akcji. Jednakże, ze względu na średnie oceny, może nie spełnić oczekiwań tych, którzy oczekują wyjątkowo wciągającej fabuły lub niesamowitych efektów specjalnych. Dla osób ceniących dynamiczne sceny akcji i napięcie, “Shorta” może być godnym uwagi filmem. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej złożone historie lub subtelne emocje, może nie być to najlepszy wybór. W każdym razie, warto dać mu szansę i samemu ocenić czy ten thriller spełnia nasze oczekiwania.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo