Konto Premium

Ścieżki chwały cały film

Konto Premium

Ścieżki chwały – cały film

Ścieżki chwały to film wojenny, którego akcja rozgrywa się w trakcie I wojny światowej. Został wyprodukowany w 1957 roku, a jego reżyserem jest Stanley Kubrick. Główną rolę zagrał Kirk Douglas, a towarzyszą mu m.in. Ralph Meeker, Adolphe Menjou, George Macready i Wayne Morris.

Fabuła filmu opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w 1916 roku na froncie zachodnim w Europie. Generał George Broulard nakłania generała Paula Mireau do przeprowadzenia ataku na niemieckie pozycje na wzgórzu Ant Hill. Mireau, chcąc zyskać uznanie „z góry”, wysyła oddział na pewną śmierć. Dowodzenie nad oddziałem przejmuje pułkownik Dax, który chętnie kieruje atakiem, ale gdy wie już, że sprawa jest przegrana, odwołuje ludzi, nie bacząc na rozkazy. Generał Broulard jest niezadowolony z takiego obrotu spraw i stawia trzech żołnierzy przed sądem wojennym za tchórzostwo. Oskarżeni bronią się, ale sąd nakłada na nich karę śmierci.

Ścieżki chwały to film, który ukazuje absurdalność wojny oraz bezsens ofiarowania życia za takie cele, jak awans i uznanie. Obraz Kubricka przekonuje, że ludzie w czasie wojny często tracą swoje człowieczeństwo i stają się maszynami do zabijania. Film wskazuje także na to, jakie skutki może mieć próba realizacji niemożliwych zadań.

Jeśli interesujesz się historią i filmami wojennymi, to Ścieżki chwały to obraz, który powinieneś obejrzeć. Znajdziesz w nim mocne przesłanie, które wciąż jest aktualne i na czasie. Zapraszamy do obejrzenia całego filmu i przekonania się o jego wartościach samodzielnie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo