Konto Premium

Ściana cieni cały film

Konto Premium

Ściana cieni – opis fabuły

To uniwersalna opowieść o zderzeniu dwóch kultur. Historia dzieje się u podnóża himalajskiej góry, sięgającej niemal 8000m Kumbhakarny, zwanej też Jannu. Dla zachodnich alpinistów to jedna z najtrudniejszych gór świata i wymarzony cel do „zdobycia”. Dla nepalskich Szerpów Kumbhakarna to jedna z ostatnich świętych gór. Według miejscowych wierzeń, jej szczyt zamieszkany jest przez bogów i ludzie nie mają prawa wkraczać na ich teren.

Jednak niepiśmienny Nada decyduje się na udział w wyprawie. Od 20 lat ryzykuje życie jako tragarz wysokościowy, zawieszając liny na ośmiotysięcznikach. Teraz chce zarobić na szkołę dla swojego najmłodszego syna – kilkunastoletniego Dawy – i w ten sposób uchronić go przed niebezpieczną pracą himalajskiego tragarza. Jednak udział w wyprawie na świętą górę oznacza złamanie tabu…

Alpiniści, którzy zamierzają zdobyć dziewiczą wschodnią ścianę Kumbhakarny to wybitny polski wspinacz Marcin Tomaszewski oraz dwukrotni zdobywcy alpinistycznego Oskara (Złoty Czekan) – Dmitri Gołowczenko i Siergiej Nilow z Rosji. Załamanie pogody i zagrażające wspinaczom lawiny to tylko początek narastających trudności. Czy warto ryzykować dalej? Czy bogowie z Kumbhakarny wybaczą ludziom ich zuchwałość?

Gdzie obejrzeć cały film Ściana cieni online

1. TVP (Telewizja Polska): Jest to największa polska telewizja publiczna, która oferuje różnorodne programy, w tym filmy. Można obejrzeć filmy na antenie TVP lub skorzystać z platformy VOD TVP, gdzie udostępniane są materiały archiwalne oraz nowe produkcje. Serwis VOD TVP jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich użytkowników.

2. MDAG (Mazowiecka Dyrekcja Artystyczna Gdynia): MDAG to instytucja kulturalna z Gdyni, która organizuje festiwale filmowe, takie jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W ramach festiwalu można obejrzeć wiele polskich filmów fabularnych, które konkurują o nagrody. MDAG nie posiada własnego serwisu VOD, ale filmy prezentowane na festiwalu mogą być dostępne w innych serwisach VOD lub kinach.

3. Kino pod Baranami: To jedno z najstarszych kin studyjnych w Polsce, znajdujące się w Krakowie. Kino pod Baranami specjalizuje się w prezentowaniu filmów artystycznych, niezależnych i klasycznych. Oferuje szeroki wybór filmów z różnych gatunków i epok. Nie jest to serwis VOD, ale miejsce, gdzie można obejrzeć filmy na dużym ekranie w atmosferze kinowej. Kino pod Baranami organizuje również różnego rodzaju wydarzenia filmowe, takie jak spotkania z twórcami czy retrospektywy filmowe.

Podsumowanie

Film “Ściana cieni” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 7,0, na IMDb 7,2, a na TMDb aż 8. Te oceny sugerują, że film może być interesujący dla szerokiego spektrum widzów.

Dokumentalny gatunek “Ściany cieni” może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych rzeczywistością społeczną, historią lub kulturą. Film może dostarczyć wglądu w nieznane aspekty życia i otworzyć oczy na różnorodność świata. Dla tych, którzy cenią sobie głębsze przemyślenia i refleksję nad ludzkimi doświadczeniami, “Ściana cieni” może być inspirującym doświadczeniem.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, film może okazać się zbyt powolny i niezbyt interesujący. Brak informacji na temat fabuły utrudnia dokładne określenie tematyki filmu, ale dla tych, którzy preferują bardziej rozrywkowe produkcje, “Ściana cieni” może nie spełnić ich oczekiwań.

Podsumowując, film “Ściana cieni” może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych społeczeństwem, historią i kulturą, które szukają czegoś bardziej refleksyjnego. Jednakże, dla tych, którzy preferują dynamiczną akcję i wciągającą fabułę, film może nie być odpowiedni.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo