Konto Premium

Rozstanie cały film

Konto Premium

Rozstanie – perski dramat psychologiczny, który zdobył uznanie światowej krytyki

Rozstanie to film w reżyserii Asghara Farhadiego, który zdobył uznanie na całym świecie. W 2011 roku zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu na festiwalu w Berlinie.

Fabuła filmu Rozstanie

Film opowiada historię dwóch rodzin, których losy splatają się ze sobą w dramatyczny sposób na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Główni bohaterowie, Simin i Nader, to małżeństwo, które postanowiło się rozstać. Simin chce wyjechać z kraju, aby dać swojej córce lepsze życie, natomiast Nader chce pozostać w Iranie i opiekować się swoim chorym ojcem.

Z powodu braku zgody na rozwód ze strony Nadera, Simin postanawia opuścić męża i wyprowadza się z córką do mieszkania swojego ojca. Nader zmuszony jest zatrudnić opiekunkę dla ojca, ponieważ musi pracować. W wyniku nieporozumienia, do którego dochodzi między opiekunką a Naderem, dochodzi do dramatycznej sytuacji, która wpływa na losy obu rodzin.

Rozstanie – doskonałe połączenie thrillera i dramatu psychologicznego

Rozstanie to film, który doskonale łączy w sobie elementy thrillera i dramatu psychologicznego. Reżyser Asghar Farhadi stworzył niezwykle wciągającą opowieść, która trzyma w napięciu do nieoczekiwanego finału.

Jednym z największych atutów filmu jest gra aktorska. W rolach głównych występują Leila Hatami i Peyman Moaadi, którzy zostali nagrodzeni za swoje role na festiwalu w Berlinie.

Jeśli interesujesz się filmami z gatunku dramatu psychologicznego i lubisz kino irańskie, to Rozstanie na pewno przypadnie Ci do gustu. Cały film można obejrzeć w serwisach streamingowych.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo