Konto Premium

Rozczarowana cały film

Konto Premium

Rozczarowana – opis fabuły

Od ślubu Giselle i Roberta minęło piętnaście lat i z czasem wielkie miasto straciło dla Giselle swój urok. W pogoni za bardziej baśniowym życiem powiększająca się rodzina postanawia więc zamieszkać w sennej podmiejskiej społeczności Monroeville. Niestety, nie jest to remedium, na które liczyła Giselle. Przedmieścia rządzą się własnymi prawami i mają swoją królową, Malvinę Monroe, która sprawia, że Giselle bardziej niż kiedykolwiek wcześniej czuje się nie na swoim miejscu.

Rozczarowana tym, że jej “długo i szczęśliwie” ponownie się oddala, pomocy szuka w andalazyjskiej magii i przypadkowo przekształca całe miasto w krainę rodem z baśni, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość i szczęście swojej rodziny. Teraz Giselle podejmuje walkę z czasem, by odwrócić zaklęcie i odnaleźć odpowiedź na pytanie, czym naprawdę jest “długo i szczęśliwie” dla niej i dla jej bliskich.

Obsada aktorska w filmie „Rozczarowana”

Aktorzy:

 • Amy Adams jako Giselle
 • James Marsden jako Książę Edward
 • Patrick Dempsey jako Robert Philip
 • Maya Rudolph jako Malvina Monroe
 • Yvette Nicole Brown jako Rosaleen
 • Jayma Mays jako Ruby
 • Oscar Nuñez jako Edgar
 • Kolton Stewart jako Morgan Philip

Gdzie obejrzeć cały film Rozczarowana online

Film można obejrzeć na platformie VOD o nazwie Disney+. Disney+ to serwis streamingowy, który został uruchomiony w listopadzie 2019 roku. Jest to platforma należąca do Walt Disney Company i oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych związanych z markami Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic.

Disney+ jest dostępny w wielu krajach na całym świecie i oferuje wysoką jakość strumieniowania wideo, w tym treści w rozdzielczości 4K Ultra HD. Serwis umożliwia również pobieranie treści offline, co pozwala użytkownikom oglądać filmy i seriale bez dostępu do internetu.

Jedną z ciekawych funkcji Disney+ jest możliwość tworzenia profili dla różnych członków rodziny, co pozwala na personalizację treści i rekomendacji. Serwis oferuje również ekskluzywne produkcje, takie jak oryginalne filmy i seriale stworzone specjalnie dla platformy.

Disney+ zdobył dużą popularność dzięki bogatej bibliotece klasycznych filmów animowanych Disneya oraz nowym produkcjom związanych z popularnymi markami. Platforma regularnie aktualizuje swoją ofertę, dodając nowe filmy, seriale i dokumenty.

Warto dodać, że Disney+ oferuje także sekcję dla dzieci, gdzie można znaleźć wiele treści odpowiednich dla najmłodszych widzów. Serwis jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, smartfony, tablety i komputery, co umożliwia oglądanie filmów w dowolnym miejscu i czasie.

Ciekawe informacje o „Rozczarowana”

 • W filmie występują nawiązania do klasycznych postaci: trzy kobiety ubrane na różowo, niebiesko i zielono, jak wróżki z “Śpiącej Królewny”. Taniec z miotłą i zamiatanie z Morganem jest identyczne jak w magicznej miotle z “Fantazji”. W sklepie z sukienkami można znaleźć sukienki Belle i Królewny Śnieżki. Rekwizyty związane z księżniczkami w sklepie to: Róża (Piękna i Bestia), Jabłko (Królewna Śnieżka), Dynia (Kopciuszek). Sklep z świeczkami w mieście nosi nazwę “Lumiere’s Candleworks” (imię kandelabru z “Pięknej i Bestii”). W szafkach Królowej znajdują się: Koło do przędzenia (Śpiąca Królewna), róża w szklanej kuli (Piękna i Bestia), zatrute jabłko (Królewna Śnieżka), Mikstury/Napoje (Alicja w Krainie Czarów). Pomocnice Królowej są ubrane jak Anastazja i Drizella (siostry przyrodnie z Kopciuszka). Kot wiewiórka wykonuje “Black Widow Super Hero Landing”.
 • Podczas ostatniej sceny kolory kostiumów nawiązują do postaci z “Kopciuszka” (1950). Kostium Morgana nawiązuje do Kopciuszka, kostium Giselle nawiązuje do Lady Tremaine, a kostium Tysona nawiązuje do Księcia Urody. Kostiumy Rosaleen i Ruby nawiązują odpowiednio do Drizelli i Anastazji.
 • Kiedy Giselle szuka Morgana na targu, można usłyszeć sprzedawcę mówiącego “Cukier, daktyle i pistacje!”. Jest to nawiązanie do sceny z “Aladyna” (1992), gdy Jasmina odwiedza targ.
 • Rachel Covey (grała Morgana w “Zakochanej”) można zobaczyć i usłyszeć, jak rozmawia z Giselle (Amy Adams) w pierwszej scenie na targu w Monrolasii. Przypomina Giselle, że wieczorem odbędzie się festiwal.
 • Wróżki ogrodowe, którym Giselle rozkazuje opiekować się Sofią, noszą czerwony, zielony i niebieski kolor jako nawiązanie do Flory, Fauny i Merryweather z “Śpiącej Królewny”.

Podsumowanie

Film “Rozczarowana” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył 5,2 punktu, na IMDb 5,6 punktu, a na TMDb 6,9 punktu. Jest to produkcja z gatunku fantasy, animacji, przygodowego i romansu. Na podstawie tych ocen można stwierdzić, że film może przypaść do gustu osobom, które lubią filmy z elementami magii i fantastycznych światów. Animacja może również przyciągnąć uwagę fanów tego gatunku. Przygodowy aspekt filmu może zainteresować osoby poszukujące emocji i niezapomnianych wrażeń. Natomiast romantyczny wątek może przemówić do widzów, którzy cenią sobie historie miłosne. Jednakże, dla osób oczekujących głębszej fabuły lub bardziej wymagających widzów, film ten może okazać się rozczarowaniem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo