Konto Premium

Requiem dla snu cały film

Konto Premium

Requiem dla snu – film, który nie pozostawia obojętnym

Requiem dla snu to amerykański film z gatunku dramatu kryminalnego, którego premiera odbyła się w 2000 roku. Historia przedstawiona w filmie to opowieść o czterech bohaterach, którzy w walce z uzależnieniem od narkotyków niszczą swoje życie.

Fabuła

Film opowiada o losach czwórki bohaterów: Tyrone’a Love’a, Marion Silver, jej chłopaka Harry’ego Goldfraba oraz jego matki, Sary. Wszyscy mieszkają na Brooklynie i wszyscy są uzależnieni od narkotyków. Tyrone i Harry zaczynają sprzedawać dragi, co dla nich staje się sposobem na zarobek i samodzielność. Jednak im dłużej w tym siedzą, tym trudniej jest im się utrzymać, a ich życie zaczyna przypominać spiralę samozniszczenia. Z kolei matka Harry’ego otrzymuje od swojego lekarza podejrzane tabletki, które wpędzają ją w wir koszmarów.

Reżyseria i obsada

Requiem dla snu został wyreżyserowany przez Darrena Aronofsky’ego, który jest również autorem scenariusza wraz z Hubertem Selby Jr. W rolach głównych wystąpili Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans oraz Ellen Burstyn.

Odbiór filmu

Requiem dla snu to film, który w momencie swojej premiery spotkał się z mieszaniem reakcjami widzów i krytyków. Z jednej strony został pochwalony za oryginalną formę, znakomitą reżyserię oraz świetne kreacje aktorskie, z drugiej – krytykowany za nadmierną brutalność i skrajnie pesymistyczny przekaz.

Requiem dla snu – cały film

Jeśli chcesz zobaczyć Requiem dla snu w całości, możesz skorzystać z usług platform streamingowych, takich jak np. Netflix czy HBO GO. Film jest również dostępny w wersji DVD.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo