Konto Premium

Reality cały film

Konto Premium

Reality – opis fabuły

Włosy ma spięte w niedbały kok, wzrok wlepiony w monitor. Żółte trampki nie mają sznurówek, a pod białą koszulą prześwituje podkoszulek. 25-letnia Reality Winner (w tej roli gwiazda “Euforii” – Sydney Sweeney) jest młodą tłumaczką, która ma swoją rutynę. Po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy na kolejne dni, sączy mrożoną kawę i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności.

Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów. Ona jednak zdaje się przejmować bardziej swoim kotem i psem, których stresuje obecność obcych mężczyzn.

“Reality” to portret współczesnej dziewczyny, na który długo czekaliśmy. Dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Jej miłość do spokoju, który daje joga, nie wyklucza tego, że w wolnym czasie chodzi ćwiczyć crossfit. Jej nieszablonowość i wiedza na spektrum tematów imponuje – i właśnie takie są współczesne kobiety. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencji. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji?

Niemal intymne, zamknięte w dziewięćdziesięciu minutach, spotkanie z Reality to, idąc tropem “Najgorszego człowieka na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0. W tej roli Sydney Sweeney pokazuje, że ma wystarczający talent, by zostać wielką aktorką.

Obsada aktorska w filmie „Reality”

Aktorzy:

  • Sydney Sweeney jako Reality Winner
  • Josh Hamilton jako Garrick
  • Marchánt Davis jako Taylor
  • Benny Elledge jako Joe
  • John Way jako Agent FBI

Ciekawe informacje o „Reality”

  • Przygotowując się do roli, Sydney Sweeney oglądała wywiady i rozmawiała przez Zoom z prawdziwą Reality Winner. Sweeney wykorzystała te rozmowy, aby zrozumieć maniery mówienia Winner, które potem naśladowała. Trenowała również, aby zwiększyć swoją masę mięśniową, w niektórych przypadkach korzystając z treningów, które Winner zamieszczała na Instagramie, aby lepiej odzwierciedlić pracę Winner jako instruktorki jogi i CrossFitu.
  • Film został nakręcony w kolejności chronologicznej przez 16 dni.
  • Postać anime, która pojawia się kilka razy w filmie (na przykład naklejki na lodówce i ścianie Reality oraz szkice w jej notesie), to Księżniczka Nausicaä, główna bohaterka filmu Studio Ghibli “Nausicaä z Doliny Wiatru” (1984). Prawdopodobnie jest to subtelna metafora, ponieważ ta postać jest pacyfistką, która stara się zakończyć straszliwą wojnę, podobnie jak Reality stara się osiągnąć to samo w tym filmie.
  • Film oparty jest na sztuce scenicznej “Is This a Room” autorstwa Tiny Satter, która również napisała i wyreżyserowała adaptację filmową.
  • Mimo udzielania konsultacji i wsparcia dla filmu, Reality Winner powiedziała, że prawdopodobnie nigdy go nie obejrzy ze względu na traumatyczne wspomnienia związane z dniem jej aresztowania.

Podsumowanie

Film “Reality” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył 6,8 punktów, na IMDb 6,7, a na TMDb 6,3. Jest to dramat, który może przypaść do gustu pewnej grupie widzów, ale niekoniecznie innym.

Dla osób, które lubią filmy o głębokich emocjach i refleksyjnej tematyce, “Reality” może być interesującym wyborem. Film ten skupia się na ludzkich relacjach i wewnętrznych konfliktach, co może przemawiać do tych, którzy cenią sobie kino o głębszym przekazie.

Jednakże, dla widzów preferujących akcję i dynamiczną fabułę, “Reality” może okazać się zbyt powolny i mało interesujący. Brak informacji na temat fabuły utrudnia dokładniejsze określenie dla kogo ten film może być odpowiedni.

Podsumowując, “Reality” to dramat o różnych ocenach, który może przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych głębszymi emocjami i refleksją. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne filmy, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo