Konto Premium

Psychodeliczny klasztor cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Psychodeliczny klasztor”

Podróż eksplorująca temat mistycznych objawień doświadczanych przez medytację i psylocybinę. Aby zrozumieć, w jaki sposób psychodeliki ujawniają naturę ludzkiej świadomości, psychiatra Franz Vollenweider i mistrz zen Vanja Palmers przeprowadzili na medytujących mnichach zen szczególny eksperyment, opisany w magazynie “Nature” w 2020 roku.

Na majestatycznej szwajcarskiej górze Rigi połowie z nich podano psylocybinę, a połowie placebo, aby sprawdzić, co się stanie, gdy podamy psychodeliki doświadczonym mnichom, którzy nigdy wcześniej ich nie stosowali. Celem było zbadanie natury ludzkiej świadomości.

Okazało się, że środki halucynogenne – jeśli podchodzi się do nich z rozwagą – mogą wywołać prawdziwie głębokie, mistyczne doznania. Eksperyment ten przyniósł nie tylko fascynujące wyniki naukowe, ale także otworzył drzwi do nowych możliwości duchowego rozwoju i odkrywania tajemnic ludzkiego umysłu.

Film “Psychodeliczny klasztor” przedstawia historię tego eksperymentu oraz podróż uczestników w głąb swojej świadomości. Widzowie będą świadkami mistycznych doświadczeń mnichów zen, którzy odkrywają nowe poziomy duchowego oświecenia dzięki psychodelikom.

W trakcie filmu zostaną poruszone również kwestie etyczne i moralne związane z używaniem substancji halucynogennych w celach duchowych. Czy psychodeliki mogą być narzędziem do osiągnięcia transcendencji? Jakie są potencjalne zagrożenia i korzyści związane z ich stosowaniem?

“Psychodeliczny klasztor” to fascynująca podróż w głąb umysłu i ducha, która stawia pytania o naturę ludzkiej świadomości i możliwości jej rozwinięcia. Film ten zaprasza widzów do refleksji nad granicami poznania i odkrywania tajemnic, które skrywa nasza własna świadomość.

Podsumowanie

Film “Psychodeliczny klasztor” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,1, na IMDb 7,1, a na TMDb 7. Gatunek filmu to dokumentalny.

Opisując ogólnie ten film, można powiedzieć, że może on przypaść do gustu osobom zainteresowanym tematyką psychodelii, duchowości i eksploracji umysłu. Film może być interesujący dla tych, którzy cenią sobie nietypowe spojrzenie na świat i chcą poszerzyć swoje horyzonty.

Jednakże, dla osób oczekujących tradycyjnej fabuły i konkretnego przekazu, film może okazać się zbyt abstrakcyjny i niezrozumiały. Osoby, które nie są zainteresowane tematyką psychodelii i duchowości mogą również nie znaleźć w nim odpowiedniego dla siebie przekazu.

Podsumowując, “Psychodeliczny klasztor” to film dokumentalny, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych psychodelią i duchowością, ale może nie spełnić oczekiwań tych, którzy preferują tradycyjne filmy z konkretną fabułą.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo