Konto Premium

Przesilenie zimowe cały film

Konto Premium

Przesilenie zimowe – opis fabuły

Nominowany do Oscara Paul Giamatti w roli nielubianego nauczyciela, Paula. Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i irytująca. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny, nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu.

Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń – sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary (Randolph), której syn niedawno zginął w Wietnamie. Tych troje bardzo różnych rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która dzieli się komicznymi perypetiami podczas dwóch bardzo śnieżnych tygodni w Nowej Anglii.

Prawdziwą podróżą okaże się to, jak pomagają sobie nawzajem zrozumieć, że nie są przywiązani do swojej przeszłości – mogą wybrać własną przyszłość.

Obsada aktorska w filmie „Przesilenie zimowe”

Aktorzy:

 • Paul Giamatti jako Paul Hunham
 • Dominic Sessa jako Angus
 • Da’Vine Joy Randolph jako Mary
 • Carrie Preston jako Lydia Crane
 • Brady Hepner jako Teddy Kountze
 • Ian Dolley jako Alex Ollerman
 • Jim Kaplan jako Ye-Joon Park
 • Michael Provost jako Jason Smith
 • Andrew Garman jako Dr Woodrup

Ciekawe informacje o „Przesilenie zimowe”

 • Cały film został nakręcony na prawdziwych, praktycznych planach. Nie użyto żadnych dekoracji ani planów dźwiękowych.
 • Mimo że film ma ciężki wygląd filmowy przypominający lata 70., został w całości nakręcony cyfrowo na kamerze ARRI Alexa Mini. Wszystkie cechy filmu na taśmie, takie jak ziarno filmowe, halo, brud i drganie klatki, zostały dodane w postprodukcji.
 • Focus Features zakupił prawa do dystrybucji filmu na całym świecie za 30 milionów dolarów po pokazie dla kupujących na Toronto International Film Festival w 2022 roku. To największa sprzedaż w historii festiwalu, pomimo że nie był on zaplanowany na ten rok.
 • To debiut Dominica Sessy przed kamerą. Sessa wcześniej występował tylko na scenie w sztukach w swojej alma mater, Deerfield Academy w Deerfield, Massachusetts.
 • Obydwaj Paul Giamatti i Da’Vine Joy Randolph są absolwentami prestiżowej Yale School of Drama (obecnie znanej jako David Geffen School of Drama na Uniwersytecie Yale’a). Giamatti uzyskał tam tytuł magistra sztuki w 1994 roku, a Randolph w 2011 roku. Dodatkowo ojcem Giamattiego jest Bart Giamatti, który był prezydentem Uniwersytetu Yale w latach 1978-1986.

Podsumowanie

Film “Przesilenie zimowe” otrzymał wysokie oceny zarówno na Filmwebie (7,8), IMDb (8,4) jak i TMDb (8,5). Jest to produkcja z gatunku dramatu, komedii oraz filmu świątecznego.

Ten film może przypaść do gustu osobom, które lubią emocjonalne historie, pełne głębi i refleksji. Wątki poruszane w “Przesileniu zimowym” mogą dotknąć widza i skłonić go do zastanowienia się nad własnym życiem oraz relacjami z innymi ludźmi.

Dla osób, które preferują lekkie i rozrywkowe kino, ten film może okazać się zbyt poważny i niezbyt interesujący. Brak informacji na temat fabuły utrudnia dokładniejsze określenie, dla kogo ten film może być odpowiedni. Jednakże, jeśli szukasz produkcji, która porusza ważne tematy życiowe i potrafi wciągnąć emocjonalnie, “Przesilenie zimowe” może być właśnie dla Ciebie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo