Konto Premium

Prorok cały film

Konto Premium

Film nosi tytuł “Nieznany bohater” i opowiada historię życia wybitnego polskiego naukowca, który swoimi odkryciami zmienił oblicze świata. Główną rolę w filmie gra znany polski aktor, którego nazwisko nie zostało jeszcze ujawnione. Film jest pełen emocji i porusza ważne tematy społeczne. Premiera filmu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów i krytyków filmowych.

Prorok – opis fabuły

“Prorok” to film fabularny opowiadający historię Kardynała Wyszyńskiego, prymasa Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Reżyserem debiutu fabularnego jest Michał Kondrat, którego dotychczasowe dokumenty fabularyzowane zdobyły uznanie widzów na całym świecie.

Fabuła filmu skupia się na życiu prymasa, przywódcy duchowym i wizjonerze, który pertraktuje z władzami komunistycznymi w celu wynegocjowania większych praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie szybko zamienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. “Prorok” ukazuje interesujące wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Film przedstawia nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami. Jednocześnie jest to człowiek wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. To właśnie on dostrzega Karola Wojtyłę i na jego wniosek zostaje mianowany biskupem pomocniczym Krakowa.

Wszystkie gabinetowe dialogi Prymasa z Gomułką i Cyrankiewiczem oparte są na stenogramach sporządzonych przez SB dzięki zainstalowanym podsłuchom. Rząd, dążąc do całkowitej ateizacji kraju, próbuje zniszczyć prymasa wraz z jego wiernymi, dlatego rozpoczyna akcję o kryptonimie “Prorok”, zrzeszającą setki agentów, którzy śledzą każdy krok Prymasa.

Niezachwiana wiara i konsekwentna postawa Kardynała Wyszyńskiego, który jest zarówno duchownym, społecznikiem, jak i strategiem, a także propagowanie przez niego wolności, godności jednostki i miłości, stają się prologiem do upadku komunizmu.

Obsada aktorska w filmie „Prorok”

Aktorzy:

  • Sławomir Grzymkowski jako Kardynał Stefan Wyszyński
  • Adam Ferency jako Władysław Gomułka
  • Marcin Troński jako Józef Cyrankiewicz
  • Tomasz Sapryk jako Zenon Kliszko
  • Katarzyna Zawadzka jako Magda
  • Michał Meyer jako Janek
  • Karolina Bruchnicka jako Kazia
  • Małgorzata Buczkowska jako Maria Okońska
  • Adrianna Malecka jako Halinka

Gdzie obejrzeć cały film Prorok online

Netflix to popularna platforma streamingowa, która oferuje szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Jest dostępny w ponad 190 krajach i posiada ogromną bibliotekę treści w różnych językach. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych seriali, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “Narcos”. Serwis oferuje również funkcję personalizacji rekomendacji, która dostosowuje się do preferencji użytkownika na podstawie wcześniej oglądanych treści.

TVP (Telewizja Polska) to polska publiczna stacja telewizyjna. Oferuje różnorodne programy, w tym filmy, seriale, programy informacyjne, rozrywkowe i kulturalne. TVP jest jednym z największych nadawców w Polsce i posiada kilka kanałów telewizyjnych, takich jak TVP1, TVP2 czy TVP Kultura. Stacja jest znana z produkcji popularnych polskich seriali, takich jak “Czas honoru” czy “Rodzinka.pl”. TVP udostępnia również swoje programy online na swojej stronie internetowej oraz na platformie VOD o nazwie TVP VOD.

Podsumowanie

Film “Prorok” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i IMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,0, natomiast na IMDb ocenę 5,5. “Prorok” to film biograficzny i obyczajowy.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że może się on spodobać osobom zainteresowanym historią życia i działalności znanych postaci. Film ten może przyciągnąć widzów, którzy lubią produkcje oparte na faktach oraz ukazujące różne aspekty ludzkiego życia.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wartkiej fabuły, “Prorok” może okazać się nieodpowiedni. Jeśli ktoś preferuje filmy z gatunku science fiction, horroru lub komedii, to prawdopodobnie nie będzie zainteresowany tym filmem.

Podsumowując, “Prorok” jest filmem biograficznym i obyczajowym, który może przyciągnąć widzów zainteresowanych historią życia znanych postaci. Jednakże, dla osób oczekujących innych gatunków filmowych, może nie być to odpowiedni wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo