Konto Premium

Pixie cały film

Konto Premium

Pixie: Brytyjska komedia kryminalna już dostępna!

Pixie, reżyserowany przez Barnaby’ego Thompsona, to brytyjska komedia kryminalna, która miała swoją premierę 23 października 2020 roku. Film, którego scenariusz napisał Preston Thompson, został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i trwa 93 minuty.

“Pixie” to historia pełna humoru, intrygi i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Główną bohaterką jest tytułowa Pixie (w tej roli Olivia Cooke), młoda kobieta, która pragnie zemsty za śmierć swojej matki. Wraz z dwoma niezrównoważonymi przyjaciółmi (granych przez Ben Hardy’ego i Daryla McCormacka) planuje skok na bank, który ma przynieść jej wymarzoną sprawiedliwość.

Film “Pixie” zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do gatunku komedii kryminalnej. Pełen czarnego humoru i nieprzewidywalnych sytuacji, film zapewnia emocjonującą rozrywkę na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteś fanem brytyjskiego kina i szukasz czegoś nowego i zabawnego, “Pixie” to film, który koniecznie musisz zobaczyć!

Pixie – opis fabuły

Przebojowa Pixie (Olivia Cooke) postanawia w końcu opuścić znienawidzone irlandzkie miasteczko i uciec od swojej przestępczej rodziny, jednocześnie planując zemstę. Jej plan polega na namówieniu kilku gangsterów do intratnej transakcji narkotykowej, a następnie ucieczce z łupem. Jednak wszystko komplikuje się, gdy kradzież wywołuje konflikt między jej ojcem (Colm Meaney) a nieobliczalnym byłym księdzem McGrathem (Alec Baldwin), który jest szefem mafii.

Podczas jednego z incydentów, dwójka naiwnych przyjaciół (Ben Hardy i Daryl McCormack) przypadkowo ratuje życie Pixie. Wykorzystując swój urok, Pixie przekonuje ich do przyłączenia się do niej. W trakcie ucieczki przed gniewem McGratha i jego uzbrojonym gangiem, Pixie w bagażniku ma ciało, a na tylnym siedzeniu skradzione narkotyki.

Czy Pixie będzie w stanie uciec bez pomocy rodziny? Czy jej plan zemsty się powiedzie? Przeżyją jej nowi kumple tę niebezpieczną przygodę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w filmie “Pixie”.

Obsada aktorska w filmie „Pixie”

Aktorzy:

 • Olivia Cooke jako Pixie O’Brien
 • Fra Fee jako Fergus
 • Rory Fleck Byrne jako Colin
 • Pat Shortt jako Ojciec Daly
 • Frankie McCafferty jako Ojciec McGinley
 • Esme Thompson jako Daniel
 • Ben Hardy jako Frank McCullen
 • Daryl McCormack jako Harland

Ciekawe informacje o „Pixie”

 • Olivia Cooke (Pixie) ujawniła w wywiadzie z 2020 roku, że jej “bramkowym zdaniem” do wejścia w irlandzki akcent dla sceny było “Czy nie chciałbyś, żeby twoja dziewczyna była taka seksowna jak ja?” z piosenki “Don’t Cha” zespołu Pussycat Dolls. Prosiła również kolegę z obsady, Daryl McCormacka, o pomoc w opanowaniu linii dialogowych z irlandzkim akcentem, ponieważ on jest Irlandczykiem.
 • Od końca 2019 roku/do początku 2020 roku Olivia Cooke i Ben Hardy są parą po tym, jak się poznali na planie filmu “Pixie”.
 • Trzej główni bohaterowie filmu Pixie – Frank, Harland i Pixie – są Irlandczykami, ale tylko Daryl McCormack (Harland) jest Irlandczykiem w prawdziwym życiu. Zarówno Ben Hardy (Frank), jak i Olivia Cooke (Pixie), są Anglikami i dlatego mówią z irlandzkim akcentem.
 • Piosenką w ostatniej scenie filmu, gdy Pixie odchodzi na pokład samolotu, jest “California Soul” Marleny Shaw.
 • Potwierdzono później w 2020 roku, że Olivia Cooke i Ben Hardy nie są już parą.

Podsumowanie

Film “Pixie” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,4, na IMDb 5,9, a na TMDb 5,7. Jest to komedia kryminalna, która może przypaść do gustu niektórym widzom, ale niekoniecznie wszystkim. Osoby lubiące mieszankę humoru i elementów kryminalnych mogą być zainteresowane tym filmem. Jednak dla tych, którzy preferują bardziej poważne produkcje lub nie są zainteresowani tego rodzaju gatunkiem, “Pixie” może nie być odpowiednim wyborem. Ostateczna ocena filmu zależy od indywidualnych preferencji widza.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

psi-patrol-wielki-film
Psi Patrol: Wielki film
how-to-have-sex
How to Have Sex
siostrzenstwo-swietej-sauny
Siostrzeństwo świętej sauny
uwierz-w-mikolaja
Uwierz w Mikołaja

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo