Konto Premium

Pinokio cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Pinokio”

Film “Pinokio” w reżyserii laureata Oscara, Roberta Zemeckisa, opowiada znaną i uwielbianą historię drewnianej kukiełki, która pragnie stać się prawdziwym chłopcem. Głównym bohaterem jest Pinokio, wcielony przez Benjamina Evana Ainswortha, który został stworzony przez snycerza Gepetta, zagrany przez Toma Hanksa. Gepetto kocha Pinokia jak własnego syna i pragnie dla niego tylko najlepszego.

W trakcie swojej podróży ku przemianie w prawdziwego chłopca, Pinokio spotyka różne wyzwania. Jego przewodnikiem i “głosem sumienia” jest Hipolit Świerszcz, grany przez Josepha Gordona-Levitta. To on pomaga Pinokio w podejmowaniu właściwych decyzji i unikaniu niebezpieczeństw.

W filmie występuje również Cynthia Erivo jako Błękitna Wróżka, która spełnia marzenia Pinokia i pomaga mu w trudnych sytuacjach. Keegan-Michael Key wciela się w postać Pana Lisy, a nominowana do Oscara Lorraine Bracco gra Sofię – nową postać stworzoną specjalnie dla filmu. Luke Evans natomiast wciela się w rolę Woźnicy.

W obsadzie filmu znaleźli się także Kyanne Lamaya jako Fabiana i jej marionetka Sabina, Giuseppe Battiston jako Stromboli oraz Lewin Lloyd jako Knot. Wszyscy aktorzy wnieśli swoje umiejętności i talent do stworzenia magicznej atmosfery tej klasycznej historii.

“Pinokio” to film aktorski, który wykorzystuje technologię CGI, dzięki czemu drewniana kukiełka ożywa na ekranie. Fabuła skupia się na podróży Pinokia, jego pragnieniu bycia prawdziwym chłopcem i pokonywaniu licznych przeszkód. Film ten zachwyca zarówno młodszych, jak i starszych widzów swoją magią i uniwersalnym przesłaniem o wartościach, które są ważne w życiu.

Obsada aktorska w filmie „Pinokio”

Aktorzy

 • Benjamin Evan Ainsworth jako Hipolit Świerszcz
 • Cynthia Erivo jako Błękitna Wrżka
 • Tom Hanks jako Woźnica
 • Lorraine Bracco jako Mewa Sofia
 • Keegan-Michael Key jako Uczciwy John
 • Sheila Atim jako Pani Vitelli
 • Hannah Flynn jako Tancerka

Ciekawe informacje o „Pinokio”

 • Film rozpoczyna się od śpiewu Jiminiego Cricketa fragmentu piosenki “When You Wish Upon a Star”, oficjalnego fanfary Disneya. Ta piosenka pochodziła z filmu Pinokio (1940) i była właśnie piosenką wprowadzającą do tego filmu, śpiewaną przez Jiminiego.
 • Kiedy Pinokio idzie do szkoły i upada, Jiminy mówi: “Muszą coś zrobić z tymi luźnymi kamieniami na tej drodze, pewnego dnia ciężki wóz wyrzuci jeden z tych kamieni i kogoś zrani”. Kiedy Jiminy zostaje uwięziony w słoju, wóz Stromboliego wyrzuca kamień i uwalnia Jiminiego.
 • Sceny pierwotnie zawarte w Pinokio (1940) związane z dymem i cygarami, takie jak Red Lobster Inn, a także Rough House i Tobacco Row, gdzie odpowiednio animatronik przypominający Popeye’a i animatronik indiańskiego wodza rozdającego cygara na Wyspie Rozkoszy, zostały usunięte, a zwykłe piwo zastąpiono root beerem i jedzeniem śmieciowym (to ostatnie już było obecne w oryginale) na wspomnianej Wyspie Rozkoszy, która teraz bardziej przypomina zwyczajną atrakcję dla dzieci lub park rozrywki typu Collodi’s Land of Toys/Toyland (Paese dei Balocchi), z wyjątkiem budynków przeznaczonych do wandalizmu i zniszczenia. Jednakże, jest tam zegar kukułkowy, który na chwilę pokazuje pijanego mężczyznę, podobnie jak w oryginalnym Pinokio (1940), i nie jest jasne, czy root beer zawiera jakieś alkohol, biorąc pod uwagę, że istnieje również wersja alkoholowa. Warto zauważyć, że root beer nie istniał we Włoszech w XIX wieku i jest bardzo rzadki i trudno go znaleźć dzisiaj zarówno we Włoszech, jak i w reszcie Europy.
 • Słychać osła ryczącego na zewnątrz przyczepy Stromboliego, zapowiadając losy Lampwicka i innych dzieci idących na Wyspę Rozkoszy.
 • Okładka książki Pinokio użyta na końcu filmu ma podobny kolor i ilustrację jak ta użyta na początku Pinokia (1940).

Podsumowanie

Film “Pinokio” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,0, natomiast na TMDb oceniono go na 6,5. Te różnice w ocenach mogą wynikać z różnych gustów i oczekiwań widzów.

“Pinokio” to film, który łączy w sobie elementy dramatu, komedii i przygody. Dzięki temu może przyciągnąć uwagę różnych grup widzów. Osoby lubiące filmy pełne emocji, zaskakujących zwrotów akcji i głębszych przemyśleń mogą być zainteresowane tym filmem. Z kolei ci, którzy preferują lekkie, zabawne produkcje mogą również znaleźć coś dla siebie.

Jednakże, ze względu na ogólny charakter filmu, nie jest możliwe jednoznaczne określenie dla kogo ten film może się spodobać, a dla kogo nie. Każdy widz ma swoje preferencje i oczekiwania odnośnie filmów, dlatego warto samodzielnie obejrzeć “Pinokia” i ocenić czy jest to produkcja, która przypadnie do gustu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo