Konto Premium

Piętno śmierci cały film

Konto Premium

Cały film „Pętla śmierci” – japoński dramat wojenny

„Pętla śmierci” to japoński dramat wojenny z 1952 roku, którego reżyserem był Kon Ichikawa. Film opowiada o tragicznej historii młodego japońskiego żołnierza, który podczas II wojny światowej zostaje skazany na karę śmierci za dezercję.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej, w 1945 roku, na Filipinach. Głównym bohaterem jest młody japoński żołnierz, który ucieka z okopów wraz z trzema innymi towarzyszami. Po kilku dniach ucieczki zostają schwytani przez amerykańskich żołnierzy i oskarżeni o dezercję. W wyniku szybkiego procesu zostają skazani na karę śmierci przez powieszenie.

Cechy filmu

„Pętla śmierci” to film o głębokiej wymowie moralnej, ukazujący absurdy wojny i brutalność stosowanej wobec żołnierzy przez władze wojskowe. W filmie można zauważyć również wpływy sztuki teatralnej, które w połączeniu z doskonałą reżyserią i aktorstwem tworzą niesamowity klimat.

Podsumowanie

„Pętla śmierci” to jedno z największych dzieł japońskiej kinematografii, które w pełni zasługuje na miano arcydzieła. Ten doskonały dramat wojenny, poruszający tematykę dezercji i karania za nią, z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym. Gorąco polecamy ten film każdemu miłośnikowi japońskiego kina oraz fanom gatunku wojennego.

Jeśli chcesz obejrzeć „Pętlę śmierci” w całości, możesz poszukać jej na platformach streamingowych lub wypożyczyć na DVD.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo