Konto Premium

Pierwszy gol cały film

Konto Premium

Pierwszy gol

Film “Pierwszy gol” opowiada historię niesławnej drużyny piłkarskiej z Amerykańskiego Samoa, która była znana z brutalnej porażki w meczu FIFA w 2001 roku, przegrywając 31-0.

Fabuła filmu skupia się na życiu i wysiłkach zawodników z Amerykańskiego Samoa, którzy marzą o odmianie swojego losu i udowodnieniu swojej wartości jako piłkarze. Pomimo upokarzającej porażki, drużyna nie traci nadziei i postanawia podjąć wyzwanie, aby stać się lepszym zespołem.

Głównym bohaterem filmu jest młody chłopak o imieniu Thomas, który marzy o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Mimo że jego drużyna jest obiektem kpin i niechęci ze strony innych, Thomas nie poddaje się i trenuje ciężko, aby poprawić swoje umiejętności.

W miarę jak historia drużyny staje się coraz bardziej znana, do Amerykańskiego Samoa przybywa trener z doświadczeniem, który postanawia pomóc zawodnikom osiągnąć ich cele. Trener wprowadza nowe metody treningowe i motywuje drużynę do walki o zwycięstwo.

Film ukazuje trudności, jakie napotykają zawodnicy, zarówno na boisku, jak i poza nim. Pokazuje również ich determinację i siłę charakteru, które pomagają im przetrwać trudne chwile. W końcu, po wielu próbach i błędach, drużyna z Amerykańskiego Samoa zdobywa swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu.

“Pierwszy gol” to inspirująca historia o dążeniu do celu, pokonywaniu przeciwności i niezłomnej woli. Film ukazuje, że nawet największe porażki mogą prowadzić do największych sukcesów, jeśli tylko nie poddamy się i będziemy walczyć o swoje marzenia.

Obsada aktorska w filmie „Pierwszy gol”

Aktorzy:

 • Michael Fassbender jako Thomas Rongen
 • Oscar Kightley jako Tavita
 • Kaimana jako Jaiyah
 • David Fane jako Ace
 • Rachel House jako Ruth
 • Beulah Koale jako Daru
 • Taika Waititi jako Samoański kapłan
 • Will Arnett jako Alex Magnussen
 • Elisabeth Moss jako Gail

Ciekawe informacje o „Pierwszy gol”

 • Pewne sceny piłkarskich wyczynów dla postaci Jaiyah (Kaimana) zostały wykonane przez samą Jaiyah Saelua.
 • Film, nakręcony w listopadzie i grudniu 2019 roku, miał być ostatnią rolą Armie Hammera przed licznie zgłoszonymi oskarżeniami o gwałt i nadużycia, po czym Hammer został odrzucony przez swoją agencję aktorską i publicystę. Film wymagał ponownych zdjęć, na które Hammer nie był dostępny (zrezygnował z bycia w centrum uwagi), a zastąpił go Will Arnett.
 • Will Arnett zasugerował, że pracuje nad ponownymi zdjęciami w podcaście Smartless znacznie wcześniej niż informowano o tym w mediach.
 • Czapka VCU, którą nosi postać Thomasa Rongena, jest odniesieniem do Virginia Commonwealth University w Richmond w stanie Wirginia.

Podsumowanie

Film “Pierwszy gol” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,3, na IMDb i TMDb – 6,6. Jest to komedia sportowa, która może przypaść do gustu niektórym widzom, ale niekoniecznie wszystkim.

Dla osób lubiących filmy komediowe, zwłaszcza te związane ze sportem, “Pierwszy gol” może być interesującym wyborem. Film ten zapewne zawiera wiele zabawnych sytuacji i humorystycznych dialogów, które mogą rozbawić widza. Ponadto, jeśli ktoś interesuje się daną dyscypliną sportową, może czerpać dodatkową przyjemność z oglądania filmu.

Jednakże, dla tych, którzy nie przepadają za komediami lub nie są zainteresowani tematyką sportową, “Pierwszy gol” może okazać się mniej atrakcyjny. Nie każdemu humor w tym filmie musi przypaść do gustu, a brak zainteresowania sportem może sprawić, że nie będzie to dla nich interesujące doświadczenie kinowe.

Podsumowując, “Pierwszy gol” to komedia sportowa o różnych ocenach na popularnych stronach filmowych. Może przypaść do gustu osobom lubiącym tego typu filmy oraz zainteresowanym tematyką sportową. Jednakże, dla tych, którzy nie przepadają za komediami lub nie są zainteresowani sportem, może okazać się mniej atrakcyjny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo