Konto Premium

Pielgrzymi cały film

Konto Premium

Pielgrzymi – opis fabuły

Paulius, nawiedzany wspomnieniami swojego zmarłego brata Mateusa, który został zamordowany cztery lata wcześniej, cierpi na silne problemy psychiczne. Mimo że sprawcy zostali złapani, świadkowie złożyli zeznania, a przysięgli obradowali, dla Pauliusa i Indre, dziewczyny Mateusa, tragedia nadal jest bardzo żywa.

Paulius nie potrafi uporać się z chaosem w swojej głowie i prosi Indre o towarzyszenie mu w rodzaju pielgrzymki. Ich celem jest odwiedzenie wszystkich miejsc, w których Mateus przebywał w nocy przed porwaniem i śmiercią. Zdesperowani bohaterowie pragną prześledzić każdy krok, który doprowadził do tej strasznej tragedii.

Podczas ich podróży Paulius i Indre spotykają ludzi, którzy mieli jakiekolwiek powiązanie z bratem Paula. Rozmowy z nimi odkrywają nowe fakty i tajemnice, które prowadzą do coraz większego zagmatwania historii. W miarę jak pielgrzymka trwa, Paulius odkrywa, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

W międzyczasie Paulius i Indre muszą zmierzyć się z własnymi demonami i traumami. Ich relacja staje się napięta, a emocje sięgają zenitu. Czy podróż ta przyniesie im odpowiedzi, które tak bardzo potrzebują? Czy uda im się odkryć prawdę i uwolnić się od ciężaru przeszłości?

“Pielgrzymi” to film pełen tajemnic, emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeplatając wątki miłości, tragedii i poszukiwania prawdy, opowiada historię dwóch ludzi, którzy próbują zrozumieć i pogodzić się z utratą bliskiej osoby.

Obsada aktorska w filmie „Pielgrzymi”

Aktorzy:

  • Gabija Bargailaite jako Indrė
  • Giedrius Kiela jako Paulius
  • Paulius Markevicius jako Martynas
  • Indrė Patkauskaitė jako Ieva
  • Jolanta Dapkunaite jako Jolanta
  • Zygimante Jakstaite jako Kelnerka
  • Julius Zalakevicius jako Jurgis

Ciekawe informacje o „Pielgrzymi”

  • Wybrany jako oficjalny przedstawiciel z Litwy w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film na 2023 rok na Oscary.

Podsumowanie

Film “Pielgrzymi” otrzymał różne oceny od użytkowników Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,1, natomiast na TMDb ocenę 6. Gatunkiem filmu jest dramat kryminalny.

Opisując ogólnie ten film, można stwierdzić, że może się on spodobać osobom, które lubią filmy o głębokich emocjach i trudnych sytuacjach życiowych. “Pielgrzymi” prawdopodobnie porusza tematy związane z ludzkimi dramatami, konfliktami moralnymi i trudnościami, z którymi bohaterowie muszą się zmierzyć. Jeśli jesteś fanem tego rodzaju filmów, które skupiają się na psychologicznych aspektach postaci i ich wewnętrznych konfliktach, to ten film może Ci się spodobać.

Jednakże, jeśli preferujesz bardziej lekkie i rozrywkowe filmy, które niekoniecznie skupiają się na trudnych tematach, to “Pielgrzymi” może Cię nie zainteresować. Film ten prawdopodobnie nie jest przeznaczony dla osób szukających czystej rozrywki i lekkiego kina.

Podsumowując, “Pielgrzymi” to dramat kryminalny, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych głębokimi emocjami i trudnymi sytuacjami życiowymi, ale może nie zadowolić tych, którzy preferują lżejsze i bardziej rozrywkowe filmy.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo