Konto Premium

Piękny poranek cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Piękny poranek” już za nami!

“Piękny poranek” to melodramat wyreżyserowany przez francuską reżyserkę Mie Hansen-Løve. Film miał swoją premierę już 20 maja 2022 roku, a od tamtej pory zdążył zrobić spore wrażenie na widzach.

Fabuła filmu skupia się na historii młodej kobiety, która po rozstaniu z partnerem musi zmierzyć się z trudnymi emocjami i próbą odnalezienia siebie w nowej rzeczywistości. W rolach głównych występują piękna i utalentowana aktorka Juliette Binoche oraz francuski aktor Xavier Beauvois.

Film został wyprodukowany we Francji i Niemczech, a scenariusz napisała sama reżyserka. Czas trwania filmu wynosi 113 minut, co pozwala na pełne zanurzenie się w historii bohaterów.

Premiera “Pięknego poranka” była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kinowych w 2022 roku. Teraz, po kilku miesiącach od premiery, możemy już podsumować, że film zrobił duże wrażenie na widzach i z pewnością zostanie zapamiętany jako jedna z najlepszych produkcji tego roku.

Piękny poranek – opis fabuły

Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans. Sandra musi zmagać się z wewnętrznymi konfliktami i dylematami moralnymi, gdyż jej uczucia do Clémenta kolidują z lojalnością wobec rodziny i obowiązkiem opieki nad ojcem. W miarę jak ich związek staje się coraz bardziej intensywny, Sandra musi podjąć trudną decyzję, która może zmienić jej życie na zawsze.

Obsada aktorska w filmie „Piękny poranek”

Aktorzy:

 • Léa Seydoux jako Sandra Kienzler
 • Pascal Greggory jako Georg Kienzler
 • Melvil Poupaud jako Clément
 • Nicole Garcia jako Françoise
 • Camille Leban Martins jako Linn
 • Sarah Le Picard jako Elodie Kienzler
 • Pierre Meunier jako Michel
 • Fejria Deliba jako Leïla
 • Jacqueline Hansen-Løve jako Jacqueline Kienzler

Gdzie obejrzeć cały film Piękny poranek online

1. Canal Plus – serwis VOD oferujący filmy, seriale oraz programy sportowe. Dostępny dla abonentów Canal Plus.
2. Player Plus – serwis VOD oferujący filmy, seriale oraz programy telewizyjne. Dostępny dla abonentów platformy nc+ oraz Orange TV.
3. Polsat – stacja telewizyjna oferująca filmy oraz programy telewizyjne. Nie posiada dedykowanego serwisu VOD.
4. Nowe Horyzonty – kino wrocławskie, które organizuje festiwal filmowy o tej samej nazwie. Posiada również swój serwis VOD, na którym można obejrzeć filmy artystyczne i niezależne.
5. Kino Pod Baranami – kino w Krakowie, które organizuje festiwal filmowy o tej samej nazwie. Posiada również swój serwis VOD, na którym można obejrzeć filmy artystyczne i niezależne.
6. Mojeekino.pl – serwis VOD oferujący filmy i seriale z różnych kategorii, m.in. komedie, horrory czy dramaty.
7. Chili – serwis VOD oferujący filmy i seriale z różnych kategorii, m.in. akcji, komedie czy romansy. Posiada również opcję wypożyczenia filmów na 48 godzin.

Ciekawe informacje o „Piękny poranek”

 • W scenariuszu filmu, zakończenie miało miejsce w momencie, gdy Clément pytał córkę Sandry: “A twoje mieszkanie, gdzie jest?”. Jednak improwizowana odpowiedź Melvila Poupauda podczas kręcenia, “Twoje dom jest prosto przed tobą”, miała sens dla reżyserki Mia Hansen-Løve. Dla niej kończy ona łuk fabularny filmu, który zaczyna się od zamkniętych drzwi Georga i kończy się horyzontem, który otwiera się dla Sandry.
 • Dla reżyserki Mia Hansen-Løve film to “historia o tym, jak to jest być w żałobie za kimś, kto wciąż żyje”.
 • Mia Hansen-Løve napisała rolę Sandry z myślą o Lea Seydoux. Jednak Hansen-Løve chciała pozbawić Seydoux, którą nazwała “super-sexy z niesamowitym magnetyzmem”, jej glamour i przedstawić ją jako bardziej realną i surową, aby widzowie mogli zobaczyć głębiej w jej wnętrze, pod powierzchnią. Aby to osiągnąć, reżyserka nakazała Seydoux nosić codzienne ubrania i mieć krótkie włosy.
 • Zdaniem samej Mia Hansen-Løve wybrała Pascala Greggory’ego do roli Georga ze względu na jego elegancję, powściągliwość, wrażliwość i niepokojące fizyczne podobieństwo do jej ojca.
 • Według Mia Hansen-Løve, “umieszczenie miłości w samym sercu istnienia, z wrażliwością, która z nią wiąże, może być także tym, co nadal łączy Georga i Sandrę, gdy już nie potrafią ze sobą porozumieć”. Dla Hansen-Løve miłość w jednym czy innym stopniu łączy postacie w filmie.

Podsumowanie

Film “Piękny poranek” otrzymał różne oceny na portalach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,9, a na TMDb 6,7. Jest to melodramat, który może przypaść do gustu osobom lubiącym tego typu kino. Jednakże, dla osób nieprzepadających za filmami romantycznymi, może okazać się nudny i przewidywalny. Warto zwrócić uwagę na te oceny przed podjęciem decyzji o obejrzeniu filmu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo