Konto Premium

Pięciu braci cały film

Konto Premium

Pięciu braci – opis fabuły

Czterech czarnoskórych weteranów – Paul (Delroy Lindo), Otis (Clarke Peters), Eddie (Norm Lewis) i Melvin (Isiah Whitlock Jr.) – wraca po latach do Wietnamu. Wraz z synem Paula (Jonathan Majors) wyruszają na poszukiwania szczątków swojego dowódcy (Chadwick Boseman) oraz ukrytego skarbu, a po drodze muszą stawić czoła ludziom i siłom natury, mierząc się zarazem z pokłosiem wiecznie żywej wojny w Wietnamie.

Film “Pięciu braci” opowiada historię czterech czarnoskórych weteranów, którzy po wielu latach postanawiają powrócić do Wietnamu. Ich celem jest odnalezienie szczątków swojego dawnego dowódcy oraz ukrytego skarbu. W towarzystwie syna jednego z weteranów, grupa wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez dżunglę.

Podczas podróży bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko trudnościom wynikającym z dzikiej przyrody i niebezpiecznym ludziom, ale także zmierzyć się z własnymi demonami i traumami związanymi z wojną w Wietnamie. Każdy z nich ma swoje własne tajemnice i problemy, które w trakcie wyprawy wychodzą na jaw.

W miarę jak grupa zbliża się do celu, napięcie i ryzyko wzrastają. Bohaterowie muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu, które sprawiają, że ich misja staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Jednak determinacja i więź między braćmi pozwala im przetrwać trudności i dążyć do osiągnięcia swojego celu.

“Pięciu braci” to film pełen emocji, akcji i głębokich refleksji na temat wojny oraz jej wpływu na życie żołnierzy. Przeplatając elementy przygody, dramatu i historii osobistych bohaterów, film ukazuje trudną drogę do pojednania się z przeszłością i odnalezienia sensu w obliczu traumy.

Obsada aktorska w filmie „Pięciu braci”

Aktorzy:

 • Delroy Lindo jako Paul
 • Jonathan Majors jako David
 • Clarke Peters jako Otis
 • Norm Lewis jako Eddie
 • Isiah Whitlock Jr. jako Melvin
 • Mélanie Thierry jako Hedy
 • Paul Walter Hauser jako Simon
 • Jasper Pääkkönen jako Seppo
 • Jean Reno jako Desroche

Gdzie obejrzeć cały film Pięciu braci online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Pięciu braci”

 • Kolejnym powodem (oprócz wcześniej wspomnianego) dla którego mężczyźni w flashbackach z Wietnamu mają ten sam wiek, jest skupienie się głównie na postaci Chadwicka Bosemana, który zginął młodo wojnie, jako jedyny młody człowiek w grupie.
 • Pięciu “Bloodsów” widzianych przez cały film w scenach z teraźniejszości nosi imiona Paul, Melvin, Otis, Eddie i David. Są to również indywidualne imiona pięciu członków afroamerykańskiego zespołu wokalnego The Temptations. Ich poległy “Blood”, który był liderem i inspiracją dla innych podczas ich dni w wojnie w Wietnamie, nazywał się Norman. Autor piosenek Norman Whitfield wyprodukował praktycznie całą muzykę The Temptations podczas ich czasu w Motown Records w latach 60. i 70.
 • To był ostatni film Chadwicka Bosemana wydany za jego życia. Ma jeszcze jeden film na Netflixie, który zostanie wydany później w 2020 roku: Ma Rainey: Matka bluesa (2020). Chadwick pracował nad oboma filmami podczas leczenia raka jelita grubego, który zakończył jego życie.
 • W filmie są oczywiste zapowiedzi przyszłości, zwłaszcza aluzja Melvina do nieuchronnego losu, twierdząc, że nigdy nie skoczyłby na granat, aby uratować grupę. Ale nawet główne credo Bloods ma związek z zakończeniem: “Bloods nie umierają. Mnożymy się” odnosi się do faktu, że ich skarb jest przekazywany ich rodzinom i potomkom, którzy każdy toczą walki o opresję na pierwszej linii w Ameryce. W istocie, Bloods rozmnożyli się rozprzestrzeniając swoje bogactwo na kolejne pokolenia oraz swoją więź między braćmi na wojnie.
 • To drugi film wyreżyserowany przez Spike’a Lee, w którym postać Jaspera Pääkkönena ginie w wyniku eksplozji. To również dzieje się w Czarnym bractwie. BlacKkKlansman (2018).

Podsumowanie

Film “Pięciu braci” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,1, na IMDb 6,5, a na TMDb 6,6. Jest to dramatyczny i wojenny film, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów.

Dla osób zainteresowanych tematyką wojenną i historią, “Pięciu braci” może być interesującym wyborem. Film może również przemówić do tych, którzy lubią produkcje o relacjach między rodzeństwem oraz o silnych więziach rodzinnych.

Jednakże, dla tych, którzy nie są zainteresowani tematyką wojenną lub dramatycznymi historiami, ten film może nie być odpowiedni. Osoby oczekujące czegoś lżejszego lub bardziej rozrywkowego mogą nie znaleźć w nim tego, czego szukają.

Podsumowując, “Pięciu braci” to film dla widzów zainteresowanych dramatami wojennymi oraz historią. Dla tych, którzy preferują inne gatunki filmowe lub oczekują czegoś lżejszego, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo